Ameliyatsız Fıtık Tedavisi Fiyatları

Omurgayı oluşturan omur kemiklerinin arasında disk hernisi olarak adlandırılan bir rahatsızlık meydana gelmektedir. Halk arasında fıtık adı verilen bu rahatsızlıktan ameliyatsız bir şekilde kurtulabilirsiniz.

 Fıtık durumu ortaya çıktığında hastalarda ağrı, kasılma ve uyuşma meydana gelebiliyor. Bu durumda da hastaların yaşam kaliteleri olumsuz anlamda etkileniyor. Bir çok manuel terapi merkezi bu rahatsızlıktan hızla kurtulmanıza yardımcı olurken, manuel terapi fiyatları noktasında da sizlere yardımcı olabilmektedir.

El ile uygulanan bu tedavi yöntemi bel, sırt ve boyun bölgesinde meydana gelen fıtıkların oluşturduğu tüm problemleri ortadan kalkmaktadır. Fıtık rahatsızlığının boyutu ne olursa olsun  manuel terapi merkezlerinde uzman fizyoterapistler kontrolünde bu rahatsızlıktan cerrahi işlem gerekmeden kurtulmanız mümkün olabilmektedir.  Özellikle aşağıdaki şikayetlere sahip hastalar üzerinde manuel terapi yöntemi başarı ile uygulanmaktadır.

  • Eklem hareketlerinde kısıtlılık
  • Kas ağrıları
  • Düzleşmeler

Fizik tedavi uygulamaları ve manuel terapi cerrahi işlem gerektirmeyen fıtık probleminin çözümünde etkili rol oynamaktadır. Fıtık oluşum mekanizmasını düzeltmeye yönelik çalışmalar kısa sürede sonuç vermektedir. Ağrı ve kasılma sorunlarına karşı fıtığın derecesine bağlı olarak çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Ancak fıtık noktasında bilinmesi gereken önemli bir husus söz konusudur. Fıtık olarak adlandırılan rahatsızlığın pek çok boyutu vardır. Bazen bu rahatsızlık dejenere durumu meydana gelirken bazı durumda da yırtılmalar görülmektedir. Dejenere durum yıllar içinde yaş almaya bağlı oluşurken, yırtılma kaynaklı oluşan durumlarda disk yapısı bozulur ve zamanla bir kısmında kopma dahi meydana gelir. Bu sebeple yukarıda maddeler halinde saydığımız şikayetleriniz varsa bir an evvel herhangi bir manuel terapi kliniğinde tedavi olmanız rahatsızlığınızın ilerlememesi noktasında yarar sağlayacaktır.

Fıtığın oluştuğu bölge ve çevredeki eklemlerin üzerine baskı yapılarak omurgadaki duruş bozukluğu normal hale getirilmektedir. Çeşitli teknikler uygulanarak yumuşak dokuya bası yapılmakta, yapısal olarak bozulan disk eski işlevsel haline dönüşmektedir. Sinirlere diskin baskı yapması durumunda ise ne yazık ki ciddi sorunlar baş göstermektedir. Manuel terapi Ankara bölgesindeki fiyat aralığı özellikle sıkça sorulan sorular arasındadır. 

Manuel terapi fiyatları, fıtığın boyutuna, yerleşim yerine ve başlangıç süresine göre seans uzunluğu değişkenlik göstermektedir. Başlangıç aşamasındaki fıtıklarda birkaç seans yeterli olurken, ileri safhalarda 8-10 seans da gerekli olabilir. Manuel terapi kliniğinden randevu alarak, tedaviye başlamanız halinde daha ilk seansta dahi ciddi farklar olduğuna şahit olacaksınız. Uzman fizyoterapistler, bu konuda almış oldukları eğitim ve tecrübeler doğrultusunda fıtık tedavisinde otorite haline gelmiş olan bu tedavi yöntemini başarılı ile uygulamakta ve hastalarına sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sunmanın mutluluğunu yaşamaktadırlar.

Mehmet ŞEN

Benim hayatımın merkezine aldığım özelliğim iyi bir izleyici olmam. İşim her ne kadar insan anatomisi üzerine ilerliyor olsa da duyguların anatomiye verdiği etkiyi gözardı etmek büyük hata olurdu. İnsan anatomisi psikoloji ile birlikte aynı çarklının zinciri olarak ilerler. Bu sebeple hastalarımla tedaviye başlamadan önce onları izlerim. Duygular ve reaksiyonlar hastalığın ilerleyiş biçimlerini en çıplak hali ile ele veren temel reflekslerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir