Ameliyatsız Fıtık Tedavisi

Omurgayı oluşturan omur kemiklerinin arasında disk hernisi olarak adlandırılan bir rahatsızlık meydana gelmektedir. Halk arasında fıtık adı verilen bu rahatsızlıktan ameliyatsız bir şekilde kurtulmak ister misiniz? Fıtık durumu ortaya çıktığında hastalarda ağrı, kasılma ve uyuşma meydana gelebiliyor. Bu durumda da hastaların yaşam kaliteleri olumsuz anlamda etkileniyor. Uzmanlığımız çerçevesinde bizler bu rahatsızlıktan hızla kurtulmanıza yardımcı olurken, manuel terapi fiyatları noktasında da sizlere yardımcı oluyoruz.

Hastalarımıza elle uyguladığımız bu tedavi yöntemi bel, sırt ve boyun bölgesinde meydana gelen fıtıkların oluşturduğu tüm problemler ortadan kalkmaktadır. Fıtık rahatsızlığının boyutu ne olursa olsun bizler bu rahatsızlıktan cerrahi işlem gerekmeden kurtulmanıza yardımcı oluyoruz. Şayet;

  • Eklem hareketlerinde kısıtlılık
  • Kas ağrıları
  • Düzleşmeler

Fizik tedavi uygulamaları ve manuel terapi cerrahi işlem gerektirmeyen fıtık probleminin çözümünde etkili rol oynamaktadır. Fıtık oluşum mekanizmasını düzeltmeye yönelik çalışmalarımız kısa sürede sonuç vermektedir. Ağrı ve kasılma sorunlarına karşı fıtığın derecesine bağlı olarak çok başarılı sonuçlar elde etmekteyiz. Ancak fıtık noktasında hastalarımızı bilgilendirmemiz gerekiyor. Fıtık olarak adlandırılan rahatsızlığın pek çok boyutu vardır. Bazen bu rahatsızlık dejenere durumu meydana gelirken bazı durumda da yırtılmalar görülmektedir. Dejenere durum yıllar içinde yaş almaya bağlı oluşurken, yırtılma kaynaklı oluşan durumlarda disk yapısı bozulur ve zamanla bir kısmında kopma dahi meydana gelir. Bu sebeple yukarıda maddeler halinde saydığımız şikayetleriniz varsa bir an evvel kliniğimize gelerek tedavi olmanız rahatsızlığınızın ilerlememesi noktasında yarar sağlayacaktır.

Fıtığın oluştuğu ve çevredeki eklemlerin üzerine baskı yapılarak omurgadaki duruş  bozukluğu normal hale getirilmektedir. Çeşitli teknikler uygulanarak yumuşak dokuya bası yapılmakta, yapısal olarak bozulan disk eski işlevsel haline dönüşmektedir. Sinirlere diskin baskı yapması durumunda ise ne yazık ki ciddi sorunlar baş göstermektedir. Manuel terapi Ankara fiyatlarını hastalarımız merak etmektedir. Fıtığın boyutuna, yerleşim yerine ve başlangıç süresine göre seans uzunluğu değişkenlik göstermektedir. Başlangıç aşamasındaki fıtıklarda birkaç seans yeterli olurken, ileri safhalarda 8-10 seans da gerekli olabilir. Kliniğimize gelerek tedavi olmanız halinde daha ilk seansta dahi ciddi farklar olduğuna şahit olacaksınız. Uzman fizyoterapistler olarak bu konuda almış olduğumuz eğitim ve tecrübelerimiz doğrultusunda fıtık tedavisinde otorite haline gelmiş olan bu tedavi yöntemini uyguluyor ve sizlere sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Mehmet ŞEN

Benim hayatımın merkezine aldığım özelliğim iyi bir izleyici olmam. İşim her ne kadar insan anatomisi üzerine ilerliyor olsa da duyguların anatomiye verdiği etkiyi gözardı etmek büyük hata olurdu. İnsan anatomisi psikoloji ile birlikte aynı çarklının zinciri olarak ilerler. Bu sebeple hastalarımla tedaviye başlamadan önce onları izlerim. Duygular ve reaksiyonlar hastalığın ilerleyiş biçimlerini en çıplak hali ile ele veren temel reflekslerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir