Ankara’da Manuel Terapi Olmak

Kronik ve akut ağrı, spor ve egzersiz yaralanmaları, baş ağrıları vb. çok çeşitli sorunlar ile karşılaşıyoruz. Tipik semptomlar ile karşılaşmanız durumunda Ankara manuel terapi merkezimizde bu tür rahatsızlıkların giderilmesi amacı ile tedavi imkanı sunuyoruz. Bizler ile iletişime geçmeniz durumunda bu tedavi yöntemi için doğru aday olup olmadığınıza karar veriyoruz. Bunun için rahatsızlık öykünüzü dinliyor ve yine elle tanı koyuyoruz. Semptomlardan arınmanıza yardımcı oluyor, azaltılmasını sağlıyor ve tekrar etmesinin önüne geçiyoruz.

Profesyonel, etkili, ciddi bir tedavi için Ankara manuel terapi merkezimize gelebilirsiniz. Hastalığın ciddiyetine ve boyutuna göre seans sayısı ve seansların süresi farklılık göstermektedir. Deneyimlerimiz ve eğitimlerimiz neticesinde pek çok rahatsızlığın cerrahi işlem gerekmeden ortadan kalkmasına yardımcı oluyoruz. Sırt, boyun, kollar, bacaklar vb. bölgelerde problemlerin ortadan kaldırılması ve ağrı mekanizmalarının azaltılması amacı ile uyguladığımız tedavi yönteminde çeşitli teknikler bulunmaktadır.

Sinir dokularının gerginliği, ortak mobilizasyon, kas dokularının gerginliği gibi şikayetlerin ortadan kaldırılmasını sağlıyoruz. Hareket alanın kısıtlamasının ortadan kaldırılması amacı ile fizyoterapistler tarafından elle bir takım teknikler uygulanmasının yanı sıra ivedi sonuçlar alınması amacı ile çeşitli fizik tedavi yöntemleri de bu tedavi yöntemine kombine edilebilmektedir. Hareket aralığının nasıl optimize edileceğine karar verildikten sonra, bu lisans üstü yöntemde kaliteli ve başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Bir el terapisi olan Ankara manuel terapi yöntemleri tek bir teknik ile yapılmıyor. Genel olarak yavaştan hızlıya, hızlıdan yavaşa doğru bası uygulanmakla birlikte, nadiren de olsa manevra hareketleri de kullanılmaktadır. Ayrıca yaralanma tipine bağlı olarak elektroterapi ve egzersiz gibi programları da kullanmamız mümkündür. Şayet sizler de eklem ağrısı ve eklem sertliği gibi şikayetlere sahipseniz sizler için bu tekniğin iyi bir tedavi sunup sunamayacağı ile ilgili kararı vermek için sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Hareket aralığını artırmak, bir ekleme hareket kazandırmak, ağrı gidermek ve gerilen noktaları gevşetmek için uyguladığımız teknikler tamamen tıbba dayanmaktadır. Bu tedavi yöntemi ve seans fiyatları ile ilgili bilgi almak için hemen iletişim bilgileri üzerinden kliniğimiz ile irtibat kurabilirsiniz.

Mehmet ŞEN

Benim hayatımın merkezine aldığım özelliğim iyi bir izleyici olmam. İşim her ne kadar insan anatomisi üzerine ilerliyor olsa da duyguların anatomiye verdiği etkiyi gözardı etmek büyük hata olurdu. İnsan anatomisi psikoloji ile birlikte aynı çarklının zinciri olarak ilerler. Bu sebeple hastalarımla tedaviye başlamadan önce onları izlerim. Duygular ve reaksiyonlar hastalığın ilerleyiş biçimlerini en çıplak hali ile ele veren temel reflekslerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir