Ankara Fizyoterapist

Skolyoz, bel ve boyun fıtığı, baş ağrısı ve diğer kas- eklem ağrıları için Ankara fizyoterapist tarafından tedavi imkanı sunulmaktadır. Gerekli eğitimleri almış ve alanında uzman fizyoterapistler cerrahi işlem gerekmeden pek çok rahatsızlığın ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. Ağır çalışma koşulları, duruş bozuklukları, travmalar vb. sorunlardan dolayı vücudumuzun bazı bölgelerinde ağrı gözlenir. Ağrı ile birlikte uyuşma, fonksiyon kaybı vb. görülmektedir.

Ayrıca, bir bölgede ağrı olması sorunun o bölgede olduğu manasına gelmez. Ağrıların sebebi farklı bir sebepten kaynaklanıyor olabilir. Ankara fizyoterapist olarak rahatsızlıklarınızın ortadan kaldırılması amacı ile öncelikle tanı koymakta ve daha sonra tedaviye geçmekteyiz. Gerekli eğitimleri almış olarak, ameliyat sonrasında da iyileşmeye odaklanabiliriz. Pek çok rahatsızlığın giderilmesi amacı ile kullandığımız teknikler tamamen manuel olup, herhangi bir cihaz ve ilaç kullanımı bulunmamaktadır.

Bir fizyoterapistin rolü, cerrahi, hastalık, yaralanma, yaşlanma gibi sebeplerden dolayı fiziksel problemleri olan insanlara yardımcı olmak ve onları tedavi etmektir. Vücutta hareket ve işlevi tekrar sağlamak, geliştirmek, ağrıları ortadan kaldırmak, fiziksel yaralanmaları tedavi etmek amacı ile hastalar ile birlikte çalışmaktadır. Önleme, tedavi, terfi ve rehabilitasyon yolu ile hastaların yaşam kalitelerinde artış meydana gelmektedir. Hareket potansiyeli de üst düzeye çıkmaktadır.

Ankara fizyoterapist olarak bizler beyin ve sinir sistemi, kalp ve kan dolaşımı, kemikler, eklemler ve yumuşak dokular ile solunum sistemlerine yardımcı olan organların geliştirilmesi noktasında çalışmaktayız. Terapötik egzersiz, egzersiz ve manuel tedavi yöntemleri ile hastalarımız için en uygun tedavi programını oluşturmaktayız. Fizyoterapist olarak sorumluluklarımızın farkındayız ve hastalarımızın rahatsızlıklarının ortadan kalkması amacı ile kendilerine tamamen tıbbi tedavi reçeteleri hazırlıyoruz.

  • Riskleri gözetiyoruz.
  • Terapi asistanlarımız bu noktada bizlere yardımcı oluyor.
  • Hastalara durumlarının nasıl iyileşeceği hakkında eğitiyor ve tavsiyeler veriyoruz.
  • Yeni teknikleri kullanılıyor ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz.
  • Yasal olarak hesap verebilir olmanın rahatlığını yaşıyoruz.

Uygulamış olduğumuz tedavi yöntemi cerrahi olmamasına karşın Ankara fizyoterapist olarak klinik verilerden yararlanıyoruz. Her hastamıza özel olarak bir tedavi planı hazırlıyor ve hastalığın seyrine göre değişen seanslar ile hastalarımızın problemlerini ortadan kaldırarak onlara sağlıklı bir yaşam hediye ediyoruz.

Mehmet ŞEN

Benim hayatımın merkezine aldığım özelliğim iyi bir izleyici olmam. İşim her ne kadar insan anatomisi üzerine ilerliyor olsa da duyguların anatomiye verdiği etkiyi gözardı etmek büyük hata olurdu. İnsan anatomisi psikoloji ile birlikte aynı çarklının zinciri olarak ilerler. Bu sebeple hastalarımla tedaviye başlamadan önce onları izlerim. Duygular ve reaksiyonlar hastalığın ilerleyiş biçimlerini en çıplak hali ile ele veren temel reflekslerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir