Ankara Fizyoterapist 

Tedavi felsefesi insana ilaçsız fayda olan manuel terapi bölümünde en çok merak edilen konulardan bir tanesi de manuel terapi fiyatları dır. Medikal egzersizler ve terapatik dokunuşlar birleştiğinde ortaya mükemmel bir iyileşme süreci çıkmaktadır. Hızlı bir iyileşme ve aynı zamanda ameliyat ile karşılaştırıldığında daha ekonomik olmasından dolayı bu tedavi yöntemi yüksek önem arz etmektedir. İlaç ve cihazlar ile yapılan tedavi yöntemleri uzun sürmekte, cerrahi işlemler, ilaçlar vs. göz önünde bulundurulduğunda hastalar mali olarak da olumsuz etkilenmektedir. Ancak merkezimizde yapılacak olan bu tedavide hastalarımıza sağlığın yanı sıra aynı zamanda makul fiyatlar da sunmaktayız.

Manuel terapi fiyatları üzerinde belirleyici olan etkenlerden bir tanesi de öngörülen seans sayısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Elle ve benzersiz teknikler yardımı ile uygulanan bu tedavi yöntemi karmaşık teknik gruplardan oluşmaktadır. Bu tedavi yöntemi hem alanında uzman hem de tecrübe sahibi kişiler tarafından uygulanmalıdır. Yumuşak doku eklemlerinin manipülasyon ve mobilizasyonlarını içeren bu tedavi yöntemleri ile ağrıyı azaltmak ve fonksiyonu artırmak amaçlanmaktadır. Klinik deneyimler ve gerekli eğitimleri almış olan fizyoterapistlerimiz tarafından uygulanan bu tedavi yöntemi ile yüksek oranda başarılı sonuçlar vermektedir.

Tedavinin süresinin kısa olması manuel terapi fiyatları noktasında kliniğimizde uygun fiyatlar sunulmasının yanı sıra bu tedavi yönteminin farklı avantajlarından da bahsetmek gerekecektir.

  • Uzmanlık: Eğitimli ve uzman kişiler tarafından yapılan tedavi, başarılı sonuçların alınması açısından önem arz etmektedir. Şayet sertifikası olmayan ve fizyoterapist olmayan kişiler tarafından bu uygulama yapılıyor ise bu durumda tedaviden fayda görmek mümkün olmayacaktır. Hatta sorunlarınız da daha çok ilerleyecektir.
  • Maliyet yönetimi: Manuel terapi fiyatları da hastalar tarafından önemli bir konudur. Fizyoterapistler tarafından fiyat noktasında farklı rakamlar sunulmaktadır. Tanı çok kısa bir sürede konulmakla birlikte tedavi de yine kısa sürmektedir. Hastanın şikayetinin olmasının ardından kısa bir zaman içerisinde tedavi yapılması önemlidir. Özellikle erken teşhis konulması ve tedavi sürecinin hızlandırılması da ağrılardan kurtulmanızı kolay hale getirmektedir.

Daha az ağrı bildirilen bu tedavi yöntemi aynı zamanda fonksiyonun daha hızlı iyileşmesine de katkı sağlayacaktır. Fiyatlar noktasında kliniğimizi arayarak yetkililerden bilgi alabilirsiniz.

Mehmet ŞEN

Benim hayatımın merkezine aldığım özelliğim iyi bir izleyici olmam. İşim her ne kadar insan anatomisi üzerine ilerliyor olsa da duyguların anatomiye verdiği etkiyi gözardı etmek büyük hata olurdu. İnsan anatomisi psikoloji ile birlikte aynı çarklının zinciri olarak ilerler. Bu sebeple hastalarımla tedaviye başlamadan önce onları izlerim. Duygular ve reaksiyonlar hastalığın ilerleyiş biçimlerini en çıplak hali ile ele veren temel reflekslerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir