Ankara Kayropraktik Tedavi

Kas, omurga ve iskelet sisteminde meydana gelen biyomekanik bozuklukların ve bunların sinir sistemlerini etkilemesi sonucu meydana getirdikleri sorunlar için kayropraktik tedavi Ankara merkezimizde elle tedavi uygulanmaktadır. Yunan bir ifade olan bu kavram el ile yapılan uygulama manasına gelmekte ve tedavide herhangi bir cihaz, ilaç vb. kullanımı yapılmamaktadır. Vücut sağlığının korunması amacı ile fizyoterapistler tamamen doğal yollardan yararlanmaktadır. Bu tedavinin amacı ile hastanın şikayetleri üzerine yoğunlaşarak ağrıların ortadan kaldırılması, fonksiyon kayıplarının giderilmesi ve gerginleşen noktaların rahatlatılması üzerinedir. Özetleyecek olursak bu tedavi yöntemi ile;

  • Omurgada meydana gelen işlevsel bozukluklar ortadan kaldırılır ve omurgaya sağlıklı duruş verilir.
  • Mekanik bozukluklar ortadan kaldırılarak vücut fonksiyonların tam manası ile yapılması sağlanır.
  • Sinir sistemi ile omurganın arasındaki bağ kuvvetlendirilir.

Bu tekniklerden yararlanarak kayropraktik tedavi Ankara merkezimizde uyguladığımız tedavi yöntemi ile hastalarımız herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmadan iyileşmektedir. Pek çok kişi ameliyattan korkmaktadır ve bu sebeple ağrılara ve fonksiyon kayıplarına razı olmaktadır. Ancak bu hastaların kendi kendilerini cezalandırmasından başka bir şey değildir. Geliştirilen tedavi yöntemleri ile hastalar ameliyat olmaksızın, kesi, ilaç kullanımı, cihaz, herhangi bir görüntüleme cihazı olmaksızın kolay bir şekilde tedavi olabilmektedir. Bu bakımdan hastalarımız oldukça şanslıdır. Bazen radyolojik veriler ile görülmeyen durumlar bile elle tanı konulması noktasında kolayca tespit edilebilmektedir.

Kayropraktik tedavi Ankara merkezimizde yapılırken hastalarımız tarafından merak edilen konulardan bir tanesi de başarılı ve kalıcı sonuçların kaç seans sonunda alınacağı olmaktadır. Hastalığın ve hastanın durumuna göre bu süre değişkenlik göstermektedir. Sadece ilk seansta bile başarı sağladığımız hastalarımız da vardır. Fakat hastalarımızın durumunun ciddi olması ve rahatsızlığın ilerlemiş olması halinde seansları uzatmakla birlikte, fizik tedavi yöntemlerinden de destek alıyoruz. Elle yapılan tedavi farklı tedavi yöntemleri ile kolayca kombine edilebilmekte ve daha başarılı sonuçlar sağlanmaktadır. Bu tedavi yöntemi ile bel ve boyun fıtıkları, duruş bozuklukları, sırt ağrıları, strese bağlı kas ağrıları, spor yaralanmaları, baş ağrısı, myofasiyal ağrı sendromları ortadan kaldırılmakta ve hastalarımız kısa zaman içerisinde sağlıklarına geri kavuşmaktadır.

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir