Ankara’nın En İyi Fizyoterapisti

Vücudun farklı bölgelerinde ağrı, uyuşma ya da fonksiyon kaybı gibi şikayetleriniz varsa hemen Ankara fizyoterapist ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Tüm bu rahatsızlıklar için erkenden tanı konmaması ve tedavi aşamasına geçilmemesi durumunda ciddi problemler de baş gösterecektir. Rahatsızlık daha da ilerleyecek ve durum içinde çıkılmaz bir hal alacaktır. Tabi bir fizyoterapiste başvurduğunuzda ona düşen bazı görevler de söz konusudur. Fen bilimi alanında başarılı olan bu kimseler sorumluluk sahibi, dikkatli, hızlı düşünebilen, koordinasyon yeteneği güçlü ve iletişim becerileri gelişmiş olmalıdır.

Bizler Ankara fizyoterapist olarak sorumluluklarımızın farkındayız ve hastalarımıza cerrahi bir işlem gerekmeksizin tedavi sunuyoruz. Uygun fiyat seçenekleri ve ödeme koşulları ile hastalarımızı zorlamıyor, maliyet sebebi ile asla tedavilerini ertelemelerine fırsat vermiyoruz. Sizlerin bu tür şikayetleriniz varsa ve fizyoterapist tercihi yapmak istiyorsanız kişilerde bu özellikleri aramalısınız.

Fizyoterapistlerin Sunduğu Tedaviler

  • İşlev yetersizliği sebebi ile giderilemeyen ya da yok olan organların desteklenmesi amacı ile yardımcı cihazların kullanımı noktasında hasta bilgilendirilir.
  • Vücutta hareket yetisi azalmış olan bölgeleri güçlendirmek için egzersiz reçete edilir.
  • Felçli hastaların sinirlerinin gevşetilmesi sağlanır.
  • Hastaların eklem, sinir ve kas gücü değerlendirilir.
  • Sırt ve boyun kireçlenmeleri ortadan kaldırılır.
  • Elle yapılan manipülasyon ve mobilizasyon hareketleri ile hastaları tedavi etmek amaçlanır.
  • Fıtık, skolyoz, kireçleme, baş ağrısı, boyun ağrısı, sırt ağrısı vb. sorunlara idevi bir şekilde çözüm bulunur.

Ankara fizyoterapist olarak bizler şikayetleri olan hastalarımızın öncelikle öykülerini dinliyoruz. Biliyoruz ki bir bölgede oluşan ağrının kaynağı aslında o bölge olmayabiliyor. Örneğin bel fıtığı olan bir hastamız bacaklarının uyuştuğu ve ağrıdığı şikayeti ile bize gelebilir. Bu noktada tanı koyma aşamasını da elle yapıyor ve hastamızın durumunu göz önünde bulundurarak uygun bir tedavi planı reçete ediyoruz.

Hastalarımıza uygulayacağımız seanslar ise tamamen hastanın durumuna ve rahatsızlığın boyutuna göre değişkenlik gösteriyor. Cerrahi bir işlem, kesi, ilaç, cihaz olmaksızın tıpa dayalı bir tedavi ile hastalarımızın tüm problemlerini ortadan kaldırıyor ve onlara yaşam kalitelerini armağan ediyoruz. Hemen sitemiz üzerinde yer alan iletişim bilgileri üzerinden bizler ile iletişime geçebilir ve ön muayene için randevunuzu alabilirsiniz.

Mehmet ŞEN

Benim hayatımın merkezine aldığım özelliğim iyi bir izleyici olmam. İşim her ne kadar insan anatomisi üzerine ilerliyor olsa da duyguların anatomiye verdiği etkiyi gözardı etmek büyük hata olurdu. İnsan anatomisi psikoloji ile birlikte aynı çarklının zinciri olarak ilerler. Bu sebeple hastalarımla tedaviye başlamadan önce onları izlerim. Duygular ve reaksiyonlar hastalığın ilerleyiş biçimlerini en çıplak hali ile ele veren temel reflekslerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir