Boyun Fıtığı Fizik Tedavi

Travmalar, masa başında uzun süre bilgisayar kullanımı, diskin yaş ile birlikte yıpranması ve yanlış duruşlara bağlı olarak dejenere olması, romatizmal rahatsızlıklar vb. gibi durumlar boyun fıtığına sebep olmaktadır. Boynumuzda toplamda 7 adet omurga bulunur ve içerisinde disk adı verilen bölümler bulunmaktadır. Bu sebeplerden dolayı disk zamanla zarar görür ve yırtılır. Kolda ağrı, uyuşma ve güçsüzlük gibi yan etkileri olan boyun fıtığı fizik tedavi yöntemleri ile ameliyatsız bir şekilde tedavi edilebilir.

Boyun Fıtığında Kullanılan Medikal Tedavi Yöntemleri

Boyunluk, boyun egzersizleri ve fizik tedavinin yanı sıra boyun fıtığı noktasında yeni nesil tedavi yöntemlerinden olan manuel terapi de uygulanabilmektedir. Ameliyat gerektirmeyen, elle yapılan bu tedavi yüksek oranda başarı vaat etmektedir. Tek bir seansla dahi yüksek oranlarda başarı alınabilir. Kaslarda var olan sertlik ve gerginlikler giderilir ve ayrıca hastanın kısa zaman içerisinde iyileşmesi amaçlanır.

Boyun Fıtığında Manuel Terapi

Manuel terapi tıbbı bir yöntemdir. Elle uygulanan bu yöntemde başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bel fıtığı, boyun fıtığı gibi rahatsızlıklar için uygulandığında mucizevi sonuçlar vaat etmektedir. Ülkemizde bu tedavi yöntemi son yıllarda popüler hale gelse de yurtdışında uzun yıllardır kullanılmaktadır. Hastalar ağrılarından hızlı bir şekilde kurtulmakta ve evlerine mutlu dönmektedir. Uygulamış olduğumuz muayene ve tetkikler sonucunda gerekli gördüğümüz hastalara bu tedavi yöntemini uyguluyoruz. Oluşacak komplikasyonları önleme açısından uzmanlar tarafından bu işlem yapılmakta ve hastaya sağlığı tekrar armağan edilmektedir.

Manuel Terapi Seans Ücretleri

Hastalara uygulanacak olan seans sayısı, fıtık tipine ve hasta durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Her hastada var olan fıtık, fıtığın yırtılmaya sebebiyet verip vermediği gibi durumlar farklı olmaktadır. Tek bir seans uygulandığında iyileşen hastalarımız olduğu gibi, birkaç seans şeklinde de bir tedavi süreci sunulabilir. Başarılı sonuçlar almak için 3-5 seans arasında yapılan tedavide hasta memnuniyetine de önem vermekteyiz. Manuel terapi ücretleri seans sayısına ve fıtık tipine göre değişkenlik göstermektedir.

Boyun fıtığında cerrahi bir işlem gerektirmeyen fizik tedavi ve manipülasyon teknikleri uygulanarak ameliyatsız bir şekilde hasta ağrı ve uyuşmalarından kurtarılır ve günlük yaşantısına kaliteli bir şekilde devam etmesine olanak tanınır.

Mehmet ŞEN

Benim hayatımın merkezine aldığım özelliğim iyi bir izleyici olmam. İşim her ne kadar insan anatomisi üzerine ilerliyor olsa da duyguların anatomiye verdiği etkiyi gözardı etmek büyük hata olurdu. İnsan anatomisi psikoloji ile birlikte aynı çarklının zinciri olarak ilerler. Bu sebeple hastalarımla tedaviye başlamadan önce onları izlerim. Duygular ve reaksiyonlar hastalığın ilerleyiş biçimlerini en çıplak hali ile ele veren temel reflekslerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir