Kayropraktik Tedavi

Aslına bakılırsa bu tedavi yönteminden bir sağlık mesleği olarak söz etmek mümkündür. Pek çok hastalığı tedavi etmek için cihaz, ilaç kullanımı ve cerrahi işlem gerekse de kayropraktik Ankara merkezimizde yaptığımız tedavide sadece eller kullanılmaktadır. Omurga ve vücudun diğer kısımlarında ayarlamalar yapılmasına yardımcı olan bu tedavi yöntemi, ağrıların azalması, hizalama sorunlarının giderilesi, vücudun kendini iyileştirme yeteneğinin desteklenmesi üzerine kurulu bir sistemdir. Bu tedavi yönteminden daha başarılı sonuçlar alınabilmesi adına;

  • Isı ve buz
  • Diyet takviyeleri
  • Rahatlama teknikleri
  • Elektriksel stimülasyon
  • Rehabilitasyon ve genel egzersiz
  • Diyet, diğer yaşam tarzı faktörleri ve kilo kaybı ile ilgili danışmanlık yöntemleri ile kombine bir şekilde de kullanılabilmektedir.

Bel ağrısı, boyun ağrısı ve sırt ağrısı gibi sorunların tedavisinde bu yöntem sıklıkla kullanılmaktadır.

Kayropraktik Tedavisinin Faydaları

Ağrıların azaltılması, yaralanma bölgesinde işlev bozukluklarının ortadan kaldırılması, tanı konulması, gerilimin ortadan kaldırılarak fonksiyon kaybının giderilmesi gibi faydaları olan bu tedavinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. İlaç kullanımına gerek olmadığından dolayı kronik rahatsızlıkları olan kişiler de bu tedavi yöntemini uygulatabilmektedir.

Kayropraktik Tedavisi Güvenli Midir?

Kas ve iskelet sistemi sorunlarının tedavisi için ilaçsız ve non invaziv olarak yapılan tedavilerden biri olan kayropraktik Ankara merkezimizde uzman fizyorerapistler eşliğinde yapılmaktadır. Prosedürün güvenlik kaydı tam olmakla birlikte herhangi bir yan etki barındırmamaktadır. Tedaviden sonra da hastalara tavsiye edilen egzersizlerin uygulanması ile birlikte başarılı sonuçlar alınması mümkün olmaktadır. Lisanslı ve deneyim sahibi uygulayıcılar tarafından yapılan bu tedavide bazı spesifik teknikler bulunmaktadır. Güvenli ve etkili bir şekilde kliniğimizde tedavi olabilirsiniz.

Kapsamlı bir değerlendirme sonrası hastalar için bir tedavi planı oluşturulmaktadır. Uzun vadeli hedefler belirlendikten sonra tedaviye geçilecektir. Omurgadaki düzene odaklanılarak yapılan bu tedavi ayak bileği, diz, omuz ve dirseklere işlevlerin yerine getirilmesi amacı ile yapılmaktadır. Bu tıbbi uygulama ile ağrısız ve düzgün bir şekilde fonksiyon kayıpları ortadan kaldırılmaktadır. Önerilen tedavi planı hastalığın durumuna göre birkaç gün de birkaç ay da sürebilmektedir. Kayropraktik Ankara merkezimizden hemen randevu alarak tedavi olabilirsiniz.

Mehmet ŞEN

Benim hayatımın merkezine aldığım özelliğim iyi bir izleyici olmam. İşim her ne kadar insan anatomisi üzerine ilerliyor olsa da duyguların anatomiye verdiği etkiyi gözardı etmek büyük hata olurdu. İnsan anatomisi psikoloji ile birlikte aynı çarklının zinciri olarak ilerler. Bu sebeple hastalarımla tedaviye başlamadan önce onları izlerim. Duygular ve reaksiyonlar hastalığın ilerleyiş biçimlerini en çıplak hali ile ele veren temel reflekslerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir