Klinik Pilates

Omurga ve bağlı sistemlerde oluşan rahatsızlıklar ve deformasyonun giderilmesi amacıyla geliştirilen klinik pilates bugün için modern terapi yöntemleri arasında sayılıyor. Tabii kliniğimizden bu hizmeti uzman terapistler gözetiminde alabileceğinizi hemen belirtmiş olalım. Evet, efendim gerek vücudun sıkılaştırılması, gerekse yaşanan mevcut problemlerde tedaviye destek amacıyla omurga sağlığının düzeltilmesinde önemli rol oynuyoruz ve destek sağlıyoruz. Hizmetlerimizden yararlanabilmek için tek yapmanız gereken web sayfamızda yer alan telefon numaralarımız üzerinden kliniğimize ulaşmak olacaktır. İzin verirseniz bu noktada çok kısa bir hatırlatma yaptıktan sonra konumuza devam edelim. Klinik hizmetlerimizden son derece makul fiyatlarla ve kredi kartı ödeme avantajları eşliğinde faydalanabileceğinizi lütfen unutmayınız. Dilerseniz öncelikle klinik pilates kavramının tam olarak neyi ifade ettiğini ve standart pilates uygulamalarından farklı olarak neler yaptığımızı kısaca aktarmaya çalışalım.

Klinik Pilates Nedir

Hizmetlerimizin çok daha iyi algılanabilmesi adına önce klinik pilates nedir sorusunu yanıtlayalım. Omurga sağlığında ortaya çıkan rahatsızlıkların giderilmesine yönelik ve kişiye özel geliştirilen egzersizlere klinik pilates adı veriliyor efendim. Tabii bu uygulamanın sadece mevcut omurga problemleri olan kişilere özel bir uygulama olmadığının altını çizelim. Çünkü aynı zamanda gün boyu masa başında çalışmak zorunda kalanlar veya hareketsiz bir yaşam sürdürenlerde pekâlâ bazı omurga ile ilgili bazı sorunlar çıkabiliyor ve uygulamalarımızdan bu tarz sorunlar yaşayanlarda pekâlâ yararlanabiliyor. Bunun yanı sıra bir önemli ayrıntıya daha dikkat çekmekte yarar var. Zayıflama amaçlı standart pilates uygulamalarının aksine klinik pilates egzersizlerinde bel, kalça, bacak, karın ve sırt kaslarının güçlendirilmesine yönelik fiziksel aktiviteler dışında özel nefes teknikleri yer almaktadır. Dolayısıyla uygulamalarımız klasik bir pilates egzersizi olarak akılda kalmamalıdır.

Klinik Pilates Tedavisi Nasıl Uygulanıyor?

Merkezimize ulaşan soruların başında hiç kuşkusuz klinik pilates tedavisi nasıl uygulanıyor veya hangi hastalıklarda bu uygulama etkili olur tarzında sorular geliyor. Öncelikle merkezimize ulaştığınızda mevcut bir omurga sorununuz olup olmadığını öğreniyoruz. Bu çerçevede eğer sizlerde;

  • Skolyoz
  • Ankilozan Spondilit
  • Kifoz
  • Duruş bozuklukları
  • Kronikleşmiş boyun ve sırt ağrıları

Gibi bir rahatsızlık bulunuyorsa size özel nefes tekniklerinin aynı anda uygulandığı bir egzersiz programı gerçekleştiriyoruz. Genellikle 1 saatlik seanslara yaydığımız uygulama sayesinde hastanın mevcut fizik tedavisine önemli düzeyde destek sağlamış oluyoruz. Lütfen başta klinik pilates uygulamamız olmak üzere diğer hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi almak üzere kliniğimizi aramaktan çekinmeyiniz. Sizleri yanıtlamaktan büyük memnuniyet duyacağımızdan emin olabilirsiniz efendim. Esenlikler diliyoruz

Mehmet ŞEN

Benim hayatımın merkezine aldığım özelliğim iyi bir izleyici olmam. İşim her ne kadar insan anatomisi üzerine ilerliyor olsa da duyguların anatomiye verdiği etkiyi gözardı etmek büyük hata olurdu. İnsan anatomisi psikoloji ile birlikte aynı çarklının zinciri olarak ilerler. Bu sebeple hastalarımla tedaviye başlamadan önce onları izlerim. Duygular ve reaksiyonlar hastalığın ilerleyiş biçimlerini en çıplak hali ile ele veren temel reflekslerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir