Klinik Pilates Ankara Fizik Tedavide Fark Yaratmaya Devam Ediyor

Duruş, stabilite, denge, esneklik, kontrol, güç, nefes almaya odaklanma gibi kavramları içeren eğitimler klinik pilates Ankara merkezimizde verilmektedir. Bu yöntem 20. yüzyılda Joseph Pilates tarafından Almanya’da geliştirilmiştir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan bu teknik fizyoterapi ile birlikte kullanıldığında bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle boyun ve sırt bölgesinde çeşitli sebeplerden dolayı bir yaralanma, ağrı söz konusu ise bu durumların ortadan kaldırılması amacı ile bu teknik kullanılıyor. Bel ağrısı ve yaralanmaların tedavisinde egzersizlerin oldukça işe yarar olduğunu gösteren pek çok bilimsel kanıt bulunmaktadır. Bu teknikle de kasların eğitilmesi noktasında duruş, esneklik ve güç geliştirilmektedir.

Klinik pilates Ankara merkezimizde uyguladığımız bu teknik bazı yaralanmaları olan hastalar için son derece pratik çözümler sunmaktadır. Aynı zamanda başarılı sonuçlar alınabilmesi için de uygulamanın bireylere özgü şekilde yapılması ve her hasta için aynı teknikleri içermemesi gerekir. Belirli yaralanmaları, hareket kaybı, ağrıları olan hastalar için tercih edilmesi gereken bu teknik yaralanma şiddetini, ağrıyı aza indirir ve aynı zamanda vücut için yüksek kazançlar elde edilmesine yardımcı olur. Kısa zaman içerisinde sizleri şikayetlerinizden kurtaracak olan bu yöntem, gövdenizin temel kaslarını içeren çekirdek bir stabilite programı ile başlamaktadır. Sizleri öncelikle kliniğimize gelerek detaylı bir görüşme, muayene için bekliyoruz.

Klinik Pilatesin Faydaları

Konsantrasyon, merkezleme, kontrol, akan hareket, hassasiyet, nefes gibi çeşitli ilkeleri içeren klinik pilates Ankara pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir.

  • Dengeniz gelişir ve bu sayede denge bozuklukları ortadan kaldırılmış olur.
  • Duruşunuz ve çekirdek(core) kararlılığınız noktasında ciddi bir etkisi vardır.
  • Vücut tonu ile zindeliği geliştirilir.
  • Kas gücü artar ve vücut esneklik kazanır.
  • Çeşitli yaralanmalar ortadan kaldırılır.
  • Rehabilitasyon tekniklerine ek olarak kullanıldığında büyük etkileri vardır.
  • Hareketlerin restore edilmesine yardımcı olur.
  • Karın kaslarınız düzelir ve daha sıkı kaslara sahip olursunuz.
  • Solunumunuzu da bu şekilde kontrol altına almış olursunuz.

Egzersizler elbette ki herkes için geçerlidir. Fakat doğru amaç için bir araç olması gerekir. Klinik pilates Ankara merkezimizde yaptığımız uygulamalar ve sizlere öğrettiğimiz egzersizlerin herhangi bir zararı bulunmamakla birlikte pek çok yaralanma, ağrı ve hassasiyetlerin ortadan kaldırılmasına da yardımcı olmaktadır.

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir