Klinik Pilates ile Ağrılara Son

Hayatında hiç sırt ağrısı çekmeyen insan sayısı çok azdır. Birçoğumuz hayatımızın belirli dönemlerinde kas-iskelet sistemimizle ilgili bazı sorunlar yaşıyoruzdur. Uzman bir kişi ile yapılan pilates sayesinde bu problemleri en aza indirmek mümkündür. Pek çok omurga rahatsızlıklarında, duruş bozukluğu ve buna bağlı ağrılarda, ameliyat sonrası kasların güçlendirilmesinde bu yöntem efektif bir şekilde kullanılabilir. Bunun yanı sıra doğum öncesinde bayanlarda yapılan pilates sayesinde, doğumu kolaylaşır ve doğum sonrası toparlanma da daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Kişiler, pilatese başlamadan önce mutlaka bir uzmana başvurmalıdır. Eğer kişinin pilatese başlamasında bir sakınca yoksa, kişi değerlendirilir, ona uygun bir program hazırlanır ve seanslara başlanır. Kişiler program sonunda vücutlarındaki farklılığı hissedebilir ve hayatlarına daha mutlu ve daha sağlıklı bir şekilde devam edebilirler.

Klinik Pilates Hangi Amaca Sahiptir?

Bu yöntem; kas ve iskelet sisteminde oluşabilecek, insana rahatsızlık verecek sorunların önüne geçer ve bu sistemlerde ortaya çıkmış sorunları ortadan kaldırır. Fizik tedavi ve rehabilitasyona destek niteliğinde olan bir yöntemdir.Kasların güçlendirilmesinde, esneklik ve dayanıklılığın artırılmasında etkilidir. Ayrıca doğru ve etkin nefes teknikleri ile birlikte kan dolaşımı da olumlu bir şekilde etkilenir. Bu bağlamda Klinik pilates bize ne fayda sağlar? Diye soracak olanlar elbette olacaktır. Klinik pilates;

  • Kasları geliştirir.
  • Güç ile esneklik dengesini kurar.
  • Kaslarda meydana gelen gerginliği en aza indirir ve vücuda canlılık getirir.
  • Kas sistemindeki ve iskelet sistemindeki dengeyi sağlar.
  • Vücut duruşunda olumlu etkiler sağlar ve sırt ile boyundaki ağrıları azaltır.
  • Eklemlerin gevşemesini sağlayarak vücudu rahatlatır.
  • İnsanı sakinleştirir ve zihni stresten uzak tutar.

Bireylerin gelecekteki fiziksel sağlığı için aktif bir katılımcı olmalarını sağlayacak şekilde ev egzersizleri planlayan Manuel Terapi Ankara, bu sayede ofiste veya evde bireylerin tedaviye aktif katılımını sağlıyor.

Klinik Pilates Kimler İçin Uygundur?

Her yaşa sahip bireylerce rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir. Ayrıca engelli insanlar için de fayda sağlar ve onların yaşama adapte olabilmelerini kolaylaştırır. Sanatçı ve dansçı kesim tarafından sıklıkla tercih edilen yöntem, hamile bayanların da fayda görebileceği programları içerir.

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir