Klinik Plates Hayatımızda Fark Yaratıyor

Pilatesin tedaviye ek olarak kişilerin iyileşmesi konusunda önemli bir yere sahip olmasından ötürü ‘hayatımızda fark yaratıyor’ şekilde ifade edilmektedir. Pilates, belirli aletler kullanılarak veya vücut ağırlığıyla yapılan bir egzersizdir. Faydaları saymakla bitmeyen, birçok farklı konuda bireye yarar sağlayan bu yöntem; kas ağrısı, eklem ağrısı gibi sorunlar yaşayan, duruş bozukluğuna sahip bireylerce sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.İlk zamanlar daha iyi bir vücuda sahip olmak için başvurulan bu yöntem, zamanla ciddi bir sağlık ihtiyacı olarak kendini göstermiştir. Öyle ki, günümüzde hekimler bile fizik tedavi ve rehabilitasyonun beraberinde bu harika yöntemi hastalara tavsiye etmeye başlamışlardır. Çünkü pilates, fizik tedavide başvurulan yöntemlerden hareketle ortaya çıkmış bir egzersiz türüdür.Hekimler, bu yöntemin kas ve eklem rahatsızlıklarına sahip bireylerce tedaviye ek olarak uygulanabileceğini söylüyor.

Fizik Tedavi Hekimleri Neden Klinik Pilates Öneriyorlar?

Pilates sayesinde, günlük hayatımızda efektif bir şekilde kullandığımız karın ve sırt kaslarımız güçlenir, kısa olan kaslarınızı uzatılır ve bu sayede vücudun biyomekaniği düzeltilmiş olur. Bunun yanı sıra öğretilen uygun nefes alma teknikleri ile kasların oksijenlenmesi sağlanır ve bu sayede de vücut ağrıları büyük ölçüde azaltılır. Peki Klinik pilates hangi amaca hizmet etmektedir? Pilates, işin uzmanı kişiler tarafından yapıldığında ciddi şekilde hızlı sonuçlar veren bir egzersiz türüdür.İyileşmeye yönelik hedef odaklı bir yaklaşım ile Manuel Terapi Ankara, alanında yetenekli fizyoterapistleri ile sizlere bu konuda hizmet vermeye her zaman hazır bir kurumdur.

Klinik Pilates ile En Fazla Verim Nasıl Alınabilir?

Manuel Terapi Ankara olarak önem verdiğimiz ve hastaların verim alabilmek için dikkat edeceği bir husus, hizmeti verecek kişinin yetenekleri ve alanına ne kadar hâkim olduğu yani bilgi birikimidir. Eğer egzersize ihtiyacı olan hastalar, pilatesi uygularlarsa fizik tedaviden sonra daha hızlı bir biçimde iyileşebilirler. Alanında uzman ekibimiz ile siz de  klinik pilates  yapabilirsiniz. Kurumumuzun hocaları, hekim önerisi ve tabiki hekim onayı ile müracaat eden hastalara özel programlar hazırlayarak hasta bireylerin fizik tedavi sonrasında hızlı şekilde sağlıklarına kavuşmalarını sağlıyorlar. 

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir