Kuru İğne Tedavisi

Özellikle kas yapısının çeşitli nedenlerle sorun yaşadığı rahatsızlıklarda kuru iğne tedavisi mevcut sorunun giderilmesinde olumlu yönde katkı sağlıyor. Modern bilimin geleneksel tıp metotları ile bütünleştiği kuru iğne yöntemi binlerce yıldır başarılı şekilde uygulanıyor. Köken olarak akupunktur tedavisinin değişik bir versiyonu sayılan bu yöntem bugün için uluslararası alanda doğal terapi yöntemleri olarak kabul ediliyor. Çünkü bu uygulamada ilaç enjeksiyonu gibi herhangi bir durum söz konusu değildir. Dolayısıyla doğal bir tedavi metodu olarak dünyanın pek çok bölgesinde uygulamaya rastlayabiliyoruz

Kas Spazmı Tedavisi İçin Kuru İğne Tavsiye Ediliyor

Kronik ya da akut olarak gelişen kas spazmı tedavisi tavsiye edilen kuru iğne tedavisi aynı zamanda iskelet ağrılarının giderildiği bir misyonda üstleniyor. Bilimsel literatürde intramüsküler stimülasyon (İMS) olarak bilinen uygulama için size en uygun manuel terapi merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. 

Kuru İğne Nedir

Öncelikle kuru iğne nedir sorusunu yanıtlayalım. Tıpkı akupunktur tedavisinde olduğu gibi steril iğnelerin kullanıldığı yöntemde değişik boyutlarda iğnelerin uzman tarafından uygun bölgelere batırılması uygulamanın esasını oluşturuyor. Tabii öncelikle sorunlu bölgelerin tespit edilmesi ve gerilerek ağrıya yol açan kas gruplarının belirlenmesi terapinin ilk aşamasını oluşturuyor. Sonrasında kuru iğne tedavisi aşamasına geçiliyor. Dilerseniz tedavi yöntemi hangi rahatsızlıklarda kullanılıyor maddeler halinde bakalım

  • Bel fıtığı
  • Boyun fıtığı
  • Sırt ağrısı
  • Sportif faaliyetlerden kaynaklanan ağrılar
  • Miyofasyal ağrı sendromları
  • Topuk, dirsek ve kasık kendini tendinitlerinde meydana gelen ağrılar
  • Kalça ve diz ağrısı
  • Siyatik ağrılar
  • Fibromiyalji bozukluklarından kaynaklanan ağrılar
  • Omurga travmaları.

Gibi çeşitli rahatsızlıklarda kuru iğne tedavisi metoduna başvurularak tedaviye destek olunmaktadır. Lütfen söz konusu rahatsızlıklardan birini veya birkaçını aynı anda yaşıyorsanız zaman kaybetmeden size en uygun manuel terapi merkezi ile iletişime geçerek, randevu oluşturabilirsiniz. 

Mehmet ŞEN

Benim hayatımın merkezine aldığım özelliğim iyi bir izleyici olmam. İşim her ne kadar insan anatomisi üzerine ilerliyor olsa da duyguların anatomiye verdiği etkiyi gözardı etmek büyük hata olurdu. İnsan anatomisi psikoloji ile birlikte aynı çarklının zinciri olarak ilerler. Bu sebeple hastalarımla tedaviye başlamadan önce onları izlerim. Duygular ve reaksiyonlar hastalığın ilerleyiş biçimlerini en çıplak hali ile ele veren temel reflekslerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir