Kuru İğne Tedavisi Fiyatları

Miyofasyal tetik noktaları ve tetik noktası kuru iğne fiyatları noktasında bilgilendirmek amacıyla çeşitli kaynaklardan derlenerek mevcut içerik hazırlanmıştır. 

 ‘Myo’ kelimesi kas anlamına gelirken fasya ise kasları bağlayan dokuları ifade etmek için kullanılmaktadır. Tetik noktaları adı verilen bazı düğümlü alanlar kaslarda çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Sıklıkla meydana gelen ağrılara bahsettiğimiz tetik noktalar neden olmaktadır. İnce iğneler (kuru iğneleme) yardımı ile doğru noktalara uygulanacak tedavinin pek çok faydası olacaktır. İğneler ilaçsız olup, herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. İğneler kan dolaşımını arttırmak, kasları gevşetmek ve bedende gevşemeyi sağlayan hormonların salınımını uyarmak için kullanılmaktadır.

Ağrılar ne yazık ki vücut hareketlerini etkilemektedir. Sistemin normal hareket modeline dönmesi noktasında, etkili olan bu tedavi yöntemi beyin ve kasların da birbiri ile iletişimine yardımcı olmaktadır. İğne uygulaması sırasında, hastada çeşitli yanıtlar oluşabilmektedir. Kas ağrıları, kas seyirmesi gibi durumlar bunlara örnek olarak gösterilebilir. Uygulama süresi ağrıların süresine, rahatsızlığın boyutuna bağlı olarak değişen sürelerde uygulanmaktadır. Derin ya da yüzeysel olarak yerleştirilen iğneler kaslarda çok uzun süreler kalmaz, bu süreler 12 – 30 dakika aralığında değişmektedir. Kuru iğne fiyatları bu süreye, rahatsızlığın boyutuna ve uygulanacak olan seans sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

Egzersiz, manipülasyon gibi farklı teknikler ile birlikte kullanılan bu tedavi yöntemi skar dokusu ve kas gerginliği sebebi ile azalmış hareket aralığını, artırmak için kullanmaktadır. Omurgadaki disk sorunları, geçmeyen boyun ağrıları, sinir sıkışmaları, kas yaralanmaları, tenisçi dirseği, fibromiyalji, pelvik ağrı, migren ve gerilim tipindeki baş ağrıları gibi durumlarda bu tedavi yöntemi kullanılır. Kuru iğne fiyatları noktasına gelindiğinde ağrıları azaltmak ve yaşam kalitenizi arttırmak amacı ile pek çok klinikte uygun fiyatlar sunulabilinmektedir. Ancak tedavide dikkat edilmesi gereken durumların da gözden kaçırılmaması gerekir. Ağrı şikayeti olan kişilerde uygulanacak bu tedavi;

  • Hamile
  • Tedaviye psikolojik olarak hazır olmayan insanlar
  • İğne korkusu olan

üzerinde uygulanmamalıdır. Fizyoterapist eşliğinde bu karar verildikten sonra kan sulandırıcı kullanan ve ameliyat sonrası iyileşen kişilerde uygulanabilecek bir tedavi yöntemi olan kuru iğneleme tedavisi ağrıların azaltılmasına yardımcı olacaktır. Kuru iğne fiyatları hakkında kesin bilgiye size en yakın ve güvenilir manuel terapi merkezlerinden ulaşabilirsiniz.  Fizyoterapistler rahatsızlık öykünüzü dinledikten sonra tedavi ve seanslar noktasında detaylı bilgi verebilmektedir. 

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir