Kuru İğne Tedavisi Seans Ücreti

Kuru iğne tedavisi ya da tetik nokta terapisi olarak adlandırılan bu tedavi yöntemi son yıllarda popülerlik kazanmıştır. Çok etkili bir tedavi yöntemi olan kuru iğne tedavisi fiyatları genel olarak merak edilen bir konudur. 

Kuru iğne tedavisinde kaslarda oluşan düğümler; alanında eğitim görmüş ve tecrübeli fizyoterapistler tarafından akupunktur iğneleri kullanarak ortadan kaldırılır. Kasılmış kas liflerinin oksijenlenmesi uyarılır, iltihaplar azalır, kan dolaşımı böylece iyileşir ve lokal gerginlik kesin olarak ortadan kaldırılır. 

Tetikleme noktalarına yerleştirilen bu iğneler kasılma yanıtı olarak seyirme eğilimi gösterebilir. Bu tedavi için dikiş iğnesine benzer çok küçük iğneler kullanılmaktadır. Vücuda herhangi bir sıvı enjekte edilmediği için bu adı alan tedavi yöntemi ile iğne doğrudan kaslara ve tendonlara yerleştirilir. Cildin sorunlu noktasına iğnelerin yerleşmesinden sonra manipüle edilir ve kas düğümleri üzerinde durdurulur.

İğnelerin vücutta bir süre bırakılmasından sonra çıkarılması ile sone erdirilen Kuru iğne tedavisi fiyatları hastanın durumunu ve bu duruma göre hazırlanacak olan tedavi planına göre değişiklik göstermektedir. Hastalarda var olan rahatsızlıklar ve bu rahatsızlıkların seyri farklı olduğundan dolayı bu teknik farklı seanslarda uygulanmaktadır. Uygulanacak olan seans sayıları da fiyatlar üzerinde belirleyici etken olmaktadır. Özellikle kronik rahatsızlıklar ve 3 ayı geçen süredir sizleri rahatsız eden şikayetleriniz için bu tedavi yöntemi oldukça etkilidir. Kas spazmları, düğümlenmeler, migren, baş ağrısı, tenisçi dirseği, epikondilit gibi pek çok durumda etkili olmaktadır.

Kuru iğne tedavisi fiyatları noktasında günümüzde pek çok klinik oldukça uygun fiyatlar sunmaktadır. Kuru iğne tedavi yöntemi ile kas düğüm ve skar dokusu kırılmaktadır. Bu miyofasyal sorunları içeren tedavi yöntemi ile şikayetler de ortadan kaldırılmaktadır.

Tedavi yöntemi vücuttaki yaralanmayı düzeltir ve aynı zamanda ağrıyı gidermek için kan ve hücrelerin yer aldığı bölgeleri harekete geçirir. Vücuttaki ağrı 3 ay süredir devam ediyorsa kronik özellik gösterir ve bedeniniz bu ağrıya alışır. Bu sebeple düğümler vücutta normal olarak algılanır. Fakat yerleştirilen kuru iğneler bu algının ortadan kalkmasına yardımcı olur. 

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir