Kuru İğne Tedavisini SGK Karşılıyor Mu?

Boyun, bel, sırt, omuz ağrısı, kas spazmları, duruş bozuklukları gibi sebepler ile meydana gelen ağrılar, tenisçi dirseği vb. durumların tedavi edilmesinde bugün popüler olarak kuru iğneleme yöntemi kullanılmaktadır. Pek çok hastamız tarafından kuru iğne tedavisi sgk tarafından karşılanıyor mu şeklinde araştırmalar yapılmaktadır. Bu tedavi yöntemi ile ilgili yaş sınırlaması şu şekildedir. 12 yaşından küçük hasta gruplarında tedavinin uygulanma süreci zor olacağından dolayı tedavi 12 yaşından büyük olan herkese uygulanabilmektedir. Standart olarak tedavi için belirlenmiş seans sayısı bulunmamakla birlikte problemli alanın büyüklüğü ve rahatsızlığın derecesi seans sayısında etkili olmaktadır. Ayrıca yaşanılan problemler de bu noktada belirleyici etken olarak karşımıza çıkmaktadır. 2 ile 3 seansta pek çok hastada başarılı sonuçlar alınırken bazı hastalarda 7- 8 seans uygulanabilmektedir.

Fibromiyalji rahatsızlıklarından kurtulmak için de tercih edilen bu tedavi yöntemi bugün etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Pek çok tedaviye kombine edilebilen ek bir tedavi yöntemi olarak kabul edilse de etkinliği kanıtlanmıştır. Kuru iğne tedavisi sgk tarafından karşılanmamaktadır. Etkinliği kanıtlanmış olan bu tedavi yöntemi için belirlenen fiyatlar oldukça değişkendir. Fizyoterapistlerin bulundukları bölge, klinik kalitesi, uygulanacak olan seans sayısı, fizyoterapistlerin tecrübesi ve bilinirliğine bağlı olarak fiyatlar da farklılık göstermektedir. Özel bir tedavi yöntemi olan kuru iğneleme noktasında devlet tarafından ücretsiz olarak verilen bir hizmet bulunmamaktadır.

Devlet hastanelerinde kuru iğne tedavisi sgk yapılmadığından ve ücretler sosyal güvenceniz tarafından karşılanmadığından dolayı masrafların kendi bütçenizden karşılanması gerekiyor. Tedavinin uygulanacağı seanslar arasında  uzun aralıklar olması ise ödeme süreci noktasında sizlere yardımcı olacaktır. Kliniğimizde kuru iğneleme için oldukça makul fiyatlar ve uygun ödeme seçenekleri sunulmaktadır. Fizik tedavi ile çalışıyor ve etkili sonuçlar alıyorsanız, fakat aldığınız sonuçlar kalıcı değilse bu tedavi yöntemi ile kısa süre içinde başarılı sonuçlar alabilir ve şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz. Fizyoterapist kadromuz tarafından tetik noktaları tespit edilecek ve daha sonra kas düğümlerinin serbest bırakılması sağlanacaktır. Seğirme ile vücut bu duruma cevap verecek ve iğne nazik bir şekilde manipüle edilecektir. Tedavi yöntemi ve fiyatlar ile ilgili detaylı bilgiyi kliniğimizden alabilirsiniz.

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir