Manuel Tedavi Ücretleri Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

Binlerce yıldır yapılan ve hastalara kalıcı çözümler sunan manuel tedavi ücretleri pek çok hasta tarafından merak ediliyor. Bazı hastalar tanı konulmasının ardından cerrahi işlemden korktuğu için alternatif yollara yönelirken bu tedavi yöntemi cerrahi işlem gerektirmeden başarı sunduğundan dolayı fark yaratıyor. 

Elleri kullanarak kas ve eklemlerin bozulan dengesinin sağlanması ve vücutta var olan ağrıların ortadan kaldırılması amacı ile yapılan bu tedavide çeşitli girişim ve manevralar kullanılıyor. Önemli bir tıp tamamlayıcısı ve bir fizik tedavi yöntemi olan manuel tedavide kas gerilimi, kas spazmı, sinir ve kas blokajları gibi pek çok sorun da ortadan kaldırılıyor.

Ortopedi, nöroloji gibi çeşitli dallara kombine olan bu tedavi yöntemi mobilizasyon ve manipülasyon gibi teknikleri kapsıyor. Kliniklere göre manuel tedavi ücretleri farklı olmakla birlikte pek çok klinik uygun fiyatlar ile ülkemizin her köşesinden hastaya kaliteli bir yaşam armağan edebiliyor. 

Hastalığa ve hastalığın derecesine göre değişen manuel tedavi ücretleri yapılacak ilk değerlendirmeden sonra belli olmaktadır. İtme teknikleri olarak yer alan ve manipülasyon tekniklerini içeren bu tedavi yöntemi oldukça acısızdır. İğne, ilaç, cihaz kullanımı olmadan pek çok hasta tedavi edilmekte ve kısa zaman içerisinde sağlıklarına geri kavuşmaktadır. Ortalama 1 saat süren seansların süreleri ise hastalara göre değişiklik gösteriyor.

Semptomların tedavi edilmesi noktasında hem etkili hem de kalıcı çözümler sunan bu tedavi yöntemi ile kişiye özel programlar ve bir de egzersiz planı hazırlanıyor. Manuel tedavi ücretleri noktasında elbette ki seanslar da etkili oluyor. Programın uygulanması ve tedavinin etkinliğinin artması için periyodik aralıklar ile yapılması gerekirken rahatsızlığın seyri çok ileri derecede değilse bu durumda sadece 2-3 seans içinde ciddi bir başarı gözleniyor. 

İnatçı sırt, bel, boyun ağrılarınız varsa, kırık sonrasında eklemlerinizde hareket kısıtlılığı yaşanıyorsa, çene eklem rahatsızlığınız varsa, omuzda sıkışma meydana gelmiş ya da donuk omuz oluşmuşsa bu rahatsızlıkların tedavisi için size en yakın manuel terapi tedavi klinikleriyle iletişime  geçebilirsiniz. İlk muayene esnasında problem tespit edileceğinden dolayı manuel tedavi ücretleri noktasında da detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir