Manuel Tedavide Uygun Fiyatlar

Elle uygulanan bir fizik tedavi yöntemi olan manuel tedavi ücretleri herkes tarafından merak ediliyor. Sunduğu avantajlar ile çok yaygın bir tedavi haline gelmiş olan bu teknik kas gerginliği, kas spazmı gibi çeşitli durumlar sebebi ile işlevi bozulmuş olan organlara işlev sağlamak ve bu durumlar sonucu ortaya çıkan ağrıyı manipüle etmek için oluşturulmuştur. 

Kas dokusuna baskı yapmak sureti ile uygulanan bu tedavi yönteminde herhangi bir ilaç, cihaz, cerrahi işlem uygulanmamaktadır. Koşulların ve semptomların değerlendirilmesine yardımcı olan bu tedavi yöntemi ile cerrahi dışı bir uygulama yapılmasına karşın hastalara ciddi şekilde olumlu sonuçlar vaat edilmektedir. Yaygın olarak kullanılan teknikleri içeren bu tedavi yönteminin uygulayıcıları da alanında uzman fizyoterapistler olmaktadır.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları ile etkili bir şekilde kombine edilebilecek olan bu tedavi yöntemi hem iyileştirici hem de tamamlayıcı bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. Manuel tedavi ücretleri noktasında da çok değişken fiyatlar olduğunu söylemek mümkündür. Bulunulan şehre, fizyoterapistlerin tecrübesine ve seans sayısına bağlı olarak tedavinin maliyeti değişmektedir. 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmayan bu tedavinin masrafları tamamen hastalara ait olduğundan dolayı pek çok manuel terapi ile tedavi kliniğinde hastaların bir an önce tedavi olmaları ve eski sağlıklarına kavuşmaları adına uygun baremler uygulanmaktadır. 

Bel ve boyun ağrısı, baş ağrısı, migren, yumuşak dokuların hasar görmesi, zayıflamış kaslara güç aktarımı, kaslarda meydana gelen ağrıların giderilmesi, kısıtlı hareket kabiliyetinin ortadan kaldırılması amacı ile yapılan tedavi hareket alanının gelişmesine de yardımcı olmaktadır.

Konu sağlık olunca elbette ki bütçe düşünülmüyor. Ancak bu tür sorunlar yaşandığında ve cerrahi bir işlem gerektiğinde fatura da ağır olabiliyor. Kalıcı iyileşmeler gözlenmesi ve başarılı sonuçlar alınması için manuel terapi ile tedavi seçeneğini deneyebilirsiniz.

Ayrıca tedavi gördükten sonra sizlere önerilecek olan egzersizlerin de aksatılmadan yapılması gerektiğini de unutmamak gerekiyor. Hızlı bir şekilde toparlanmanıza yardımcı olacak olan bu egzersizler aynı zamanda düzenli ve kaliteli bir yaşama sahip olmanıza da yardımcı olacaktır.

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir