Manuel Tedavinin Maliyeti

Manuel tedavi pek çok eklem ve kas rahatsızlığına uygulanabilen ve başarılı sonuçlar içeren bir tedavi yöntemidir. Günümüzde sıklıkla bel ve boyun fıtığında karşımıza çıksa da daha pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılan etkili bir uygulamadır. Bu denli yaygın olan manuel tedavi ücretleri de hastalar tarafından merak edilmektedir. Ücretler noktasında belirleyici olan etkenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Tanı konulması sonrası hastanın durumunu öğrenilmesi
  • Hastalığın boyutu ve derecesi
  • Tedavi için kaç seansa ihtiyaç olduğu
  • Uygulanacak olan seansların süresi
  • Tedaviye kombine herhangi bir yöntemin uygulanıp uygulanmayacağı

Ozon tedavisi, akupunktur gibi çeşitli tedavi yöntemleri ile kombine edildiğinde de manuel tedavi ücretleri değişiklik gösterecektir. Bu tedavi yöntemleri ile kombine bir şekilde uygulandığında manuel tedavinin etkilerinin arttığı da bilinmektedir. Her hastanın hastalığı ve bu rahatsızlığın seyri farklı olduğundan dolayı uygulanacak olan program da hastalara göre değişiklik göstermektedir. Hastanın tedavi sonrasında da belirlenen egzersizlere uyması, düzenli olarak bu uygulamaları yapması tedaviye destek olacağı gibi aynı zamanda sonuçların başarısında da etkili rol oynamaktadır. Konusunda uzman olmayan kişiler tarafından uygun manuel tedavi ücretleri sunulsa da bu kişilerin yapacakları uygulamalar sizlere zarar verebilir. Güvenliğinizi ve sağlığınızı tehlikeye atacak olan bu uygulamaların doktorlar ve fizyoterapistler tarafından yapılması gerekiyor. Rahatsızlığın ağır hale gelmemesi ve seyrinin artmaması için uzman fizyoterapistlerden destek almalısınız.

Topuk dikeni, tenisçi dirseği, baş ağrısı, migren, fıtık ve çeşitli bölgelerde görülen kas ve eklem ağrılarının ortadan kaldırılması amacı ile uygulanan bu tedavi yöntemi kliniğimizde profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Ayrıca kliniğimiz manuel tedavi ücretleri noktasında da hastalarımıza yardımcı olmaktadır. Türlü acılar çekeceğiniz ve çok yüksek meblağlar ödeyeceğiniz ameliyatlar yerine herhangi bir cerrahi işlem ve kesi olmadan çok uygun fiyatlara tedavi olmaya ne dersiz? Unutmayın ki vücudumuzda biomekanikler yer almaktadır. Vücudun kendi kendini iyileştirme özelliği olduğundan dolayı bu tedavi yöntemi hızlı ve kesin sonuçlar sunmaktadır. Herhangi bir yan etkisi olmayan bu tedavi yöntemi hakkında detaylı bilgi almak ve manuel tedavi ücretleri öğrenme için hemen kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir