Manuel Tedavinin Maliyeti Nedir?

Hareket kabiliyetinin azalması, kronik ağrıların varlığı ve rehabilitasyon gerektiren yaralanmalarda cerrahi işlem gerekmeden tedavi olabilirsiniz. Sizleri bir fizyoterapistin görmesinde yarar vardır. Bilimsel temellere ve hastaların ağrılarını yönetmeye dayanan manuel terapi fiyatları ise pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Egzersizler ve bazı hareketler ile desteklenen bu tedavi yöntemi sınırlı olan hareket kabiliyetinin gelişmesine yardımcı olacaktır.

Bir kazadan sonra şayet rehabilitasyona ihtiyacınız varsa pek çok hekim tarafından ameliyat önerilmeden ameliyatsız çözüm yöntemleri tavsiye edilmektedir. Ortopedik ya da nörolojik bozukluklar olması durumunda fizyoterapiste gidebilirsiniz. Yine halk arasında inme diye bilinen felç durumlarında da bu tedavi yöntemi ile sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Fizyoterapistiniz hareketlilik ve sağlık durumunuzu değerlendirecek ve güvenli bir şekilde vücudunuzu hareket ettirmeniz için bir tedavi planı hazırlayacaktır. Bu tedavi planı her hastaya göre farklılık göstermektedir. Çünkü hastaların durumu ve hastalığın derecesi her hastada farklı olmaktadır.

Manuel terapi fiyatları üzerinde ise belirleyici olan pek çok etken bulunmaktadır. Şayet birinci basamak rahatsızlıklarınız varsa, bunları ortadan kaldırmak adına 2-3 seans uygulanabilir. Hatta ilk seansta başarılı sonuçlar almak mümkündür. Ancak rahatsızlığın ileri safhada olması durumunda seans sayısında da artış olacağından doğrudan fiyatlar etkilenecektir. İlaç reçete etmek yerine bu tedavi yöntemi ile nihai olarak tedavi olabilir ve iyileşebilirsiniz. Hareket tedavi planı reçete edilerek tedavi sonrasında da durumunuzun korunmasına yardımcı olabilirsiniz. 30 ila 120 dakika arasında süren seans süreleri hastalara göre farklılık arz etmektedir.

Ayrıca bu tedavi yöntemi fizik tedavinin bir alt dalı olmasının yanı sıra farklı tedavi yöntemleri ile birlikte kombine de edebilmektedir. Hastaların sağlık şikayetleri tek bir bölgede olsa da, vücutta genel bir muayene yapılmalı ve tanı konmalıdır. Genelde bir bölgede ağrı ya da hareket kısıtı olması farklı bir bölgedeki rahatsızlığın sonucu olabilir. Güç, dayanıklılık ve denge kazanmak için size en yakın manuel terapi kliniğinden randevu olaraka ön muayene olabilirsiniz. Her yaştan insan bu tedavinin bilim temelli hareketlerinden yararlanabilmektedir.

Mehmet ŞEN

Benim hayatımın merkezine aldığım özelliğim iyi bir izleyici olmam. İşim her ne kadar insan anatomisi üzerine ilerliyor olsa da duyguların anatomiye verdiği etkiyi gözardı etmek büyük hata olurdu. İnsan anatomisi psikoloji ile birlikte aynı çarklının zinciri olarak ilerler. Bu sebeple hastalarımla tedaviye başlamadan önce onları izlerim. Duygular ve reaksiyonlar hastalığın ilerleyiş biçimlerini en çıplak hali ile ele veren temel reflekslerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir