Manuel Terapi 2021 Fiyatları Ne Kadar?

Ağrı ve ağrılara neden olan uyarıların azaltılması amacı ile uygulanan manuel terapi ücreti elle hem tanı hem de tedaviyi kapsamaktadır. Öncelikle kliniğimize gelen hastalarımızın tedaviye uygun olup olmadıklarını tespit ediyoruz. Sakıncalı olan hasta grubunu bu sebeple ayırmış olmakla birlikte tedavi için adayları da tespit ediyoruz. Başarılı bir tedavi sağlamak için ise ön koşul doğru bir tanıdır. Ücretler noktasında bilgi alırken aynı zamanda tedavi ile ilgili de detaylı bilgi edinmelisiniz. Sunulan fiyatlar çoğu zaman verilen hizmetin kalitesi ile doğru orantılı olmamaktadır.

Hastanın şikayetleri ve yaşam hikayesi öncelikli olarak dinlenmelidir. İkinci adım olarak ise fiziki muayene uygulanmaktadır. Şayet gerek duyulursa bazı tıbbi bulgulardan da yararlanabilmekteyiz. Manuel terapi ücreti noktasında belirleyici olan pek çok etken vardır. Bunlardan ilki seans sayısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde ücretler seans olarak belirlenmektedir. Ayrıca hastaların durumuna göre seanslar da farklı sürelerde sürebilmektedir. Kronik ağrılarda uzun seanslar uygulanabilmektedir. Ayrıca bazı durumlarda seansların uzatılması da önerilebilir. Fakat hastanın şikayetleri çok yeniyse ve ileri safhada değilse bu sebeple tek seans uygulanması noktasında da hastalar üzerinde başarılı sonuçlar almak mümkün olmaktadır.

Eklem hareketliliği ve serbestliğinden yararlanılarak yapılan manuel terapi ücreti fizyoterapistlere göre de değişiklik göstermektedir. Ülkemizde pek çok klinik bulunmakla birlikte hepsinin sunmuş olduğu fiyatlar farklılık göstermektedir. Bizler kliniğimizde uygun fiyatlar uygulamakla birlikte ödeme seçenekleri noktasında da hastalarımıza yardımcı olmaktayız. Ülkemizde pek çok kişi ne yazık ki fiyatlar sebebi ile tedavi sürecini ertelemektedir. Fakat hastalarımıza uygun fiyatlar sunarak rahatsızlıklarından bir an evvel kurtulmasına vesile oluyoruz. Manuel Terapi Ankara olarak seans ücretlerimiz 250₺’den başlamaktadır.

M.Ö. 3000’li yıllarda dayanan bu tedavi yöntemi geçmişte de hekimler tarafından kullanılmıştır. Tamamen klinik verilere dayanan bu tedavi yöntemi yapısal ve kalıcı olmayan fonksiyon bozukluklarında oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Manuel terapi ücreti noktasında kliniğimiz ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Hastalarımızın şikayetleri doğrultusunda her birine uygun bir tedavi planı hazırlıyor ve uygun teknikler ile iyileşmelerini sağlıyoruz. Hastalarımız herhangi bir acı duymadan henüz ilk seansta başarılı sonuçlar ile karşılaşabilmektedir.

Mehmet ŞEN

Benim hayatımın merkezine aldığım özelliğim iyi bir izleyici olmam. İşim her ne kadar insan anatomisi üzerine ilerliyor olsa da duyguların anatomiye verdiği etkiyi gözardı etmek büyük hata olurdu. İnsan anatomisi psikoloji ile birlikte aynı çarklının zinciri olarak ilerler. Bu sebeple hastalarımla tedaviye başlamadan önce onları izlerim. Duygular ve reaksiyonlar hastalığın ilerleyiş biçimlerini en çıplak hali ile ele veren temel reflekslerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir