Manuel Terapi Ankara 2020 Seans Ücretleri

Elle ve özel teknikler kullanılarak yapılan manuel terapi ile pek çok hastaya cerrahi işlem gerekmeden kaliteli bir yaşam sunulmaktadır. El ile uygulanan tedavi yöntemlerine verilen genel ad olan manüel terapi yumuşak dokulara yapılan el hareketleri ve el becerilerini ifade etmektedir. Pasif hareketlerden oluşan bu manuel tedavi ücretleri ise pek çok hasta tarafından merak edilmektedir. Her sene fiyatlar değişkenlik göstermekle birlikte seans ücretleri üzerinde belirleyici olan pek çok etkenin varlığından da söz etmek mümkün olacaktır. Hipokrat’a kadar dayanan bu teknik ile hastalarımız cerrahi bir işlem gerekmeden başarılı sonuçlar alabilmekte ve rahatsızlıklarından kurtulabilmektedir. Modern tıpta da yer alan bu tedavi yöntemi ile;

  • Hastada var olan mevcut problemlerin tespiti
  • Problemin uygun tedavi yöntemleri kullanılarak ortadan kaldırılması
  • Hastayı rahatsız eden bu durumun tekrar ortaya çıkmasının önlenmesi hedeflenmektedir.

Manüel tedavi ücretleri seans sayısına göre değişmektedir. İki hasta ele alalım. Bu hastaların ikisinde de boyun fıtığı olsun. A hastası 3 seansta tedavi olur ve rahatsızlığından kurtulurken B hastası 8 seansta sonuç alıyorsa bu durum hastalığın ilerleme derecesi ile ilgilidir. Her hastada durum farklı olduğundan dolayı tedavide bir standart bulunmamakla birlikte tedavi süreci de farklı şekilde seyretmektedir. Böylece manüel tedavi ücretleri noktasında standart bir fiyat belirtmek de doğru olmayacaktır.

Hastaya öncelikle muayene yapılır. Muayene işlemi de yine elle yapılmaktadır. Bu noktada klinik verilerden de yararlanılabilir. Daha sonra hasta için uygun teknikler belirlenir ve hasta düzgün bir şekilde konumlandırılır. Mobilizasyon ve manipülasyon kullanılarak hasta tedavi edilir. Tedavi bitiminde fizyoterapistler tarafından tedavi sonrası uygulanacak olan egzersizler ile ilgili bilgilendirme yapılır. Tedavi sonrasında bu egzersizlerin kullanılıyor olması da yarar sağlayacaktır. Çünkü başarılı sonuçlar eğer aynı hatalar tekrar edilirse kısa sürecektir. Ağrının kesilmesine yardımcı olan bu tedavi için manüel tedavi ücretleri noktasında kliniğimiz ile iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizlere uygun bir tedavi planı hazırlamak için sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir