Manüel Terapi Uzmanları Ankara

Çeşitli sebeplerden dolayı herhangi bir adelede ağrı ya da vücutta hareket kaybı varsa bu durumların ortadan kaldırılması için son yıllarda popüler olarak el ile tedavi uygulamaları  manüel terapi Ankara fizyoterapistleri tarafından yapılmaktadır. Hareketlerin tam olarak sağlanması ve ağrının ortadan kaldırılması amacı ile yapılan bu tedavi bazı tekniklere, kural ve manevralara dayanmaktadır. Ekstremite eklemlerinde yer olan fonksiyon kayıplarının ortadan kaldırılmasına yardımcı olan bu yöntem, bozuklukların, yaralanmaların tedavisinde oldukça çok tercih edilmektedir. Kliniğimizde uygulanan bu manuel tedavi yöntemi oldukça başarılı sonuçlar vermekte olup uygulayıcılar alanında uzman ve eğitim almış olan fizyoterapistlerdir.

Manüel Terapi Yöntemleri Nelerdir?

Manüel terapi Ankara merkezimizde bu tedaviyi uygularken aldığımız eğitimler sonucu hasarların ortadan kaldırılması amacı ile aşağıdaki teknikleri kullanıyoruz;

 • Klinik bantlama tekniği
 • Mobilizasyon
 • Manipülasyon
 • Egzersizler
 • Nöromusküler terapi
 • Yumuşak doku teknikleri

Gibi uygulamış olduğumuz bu tedavi yöntemleri ile başarı sağladığımız konular;

 • Omurga simetrisi sağlanıyor.
 • Hareket kaybı ortadan kaldırılıyor ve miyofasyal açıklık sağlanıyor.
 • Plasebo etkisi yaratılıyor.
 • Ağrı eşiğinin yükselmesine sebep olan ve kâbusunuz olan ağrılardan kurtulmanıza yardımcı olan endorfin salgılanması artırılıyor.
 • Kapı kontrol teorisinden yararlanarak ağrı duyusunun azalması sağlanıyor.

Bu yöntemler ile ağrılar azalırken kaybolan fonksiyonlar da yerine geliyor. Fonksiyonel olarak iyileşme süreci hızlanırken aynı zamanda manüel terapi Ankara ile hastalar daha ilk seansta dahi olumlu etkiler gözlüyor.

Şayet akut boyun ağrısı, miyofasyal ağrı, bağ yaralanması, kırık sonrası rehabilitasyon, omuz ve dirsek ağrıları, artroz, disk hernisi, bel ağrısı, torasik ağrı gibi şikayetleriniz varsa bu tür problemlerin ortadan kalkması amacı ile kliniğimize gelebilirsiniz. Fonksiyon kaybına ve ağrıya yol açan durumlar ortadan kaldırılacağı gibi aynı zamanda kas ve iskelet sistemi üzerindeki tüm sorunlar da yok olmaktadır. Çok eski çağlara dayanan bu yöntemin kırık ve çıkıkçılık ile karıştırılmaması gerekiyor. Bilimsel kanıtlara dayanarak tamamen tıbbi teknikler uygulanarak yapılan tedavide hastalarımızdan aldığımız başarı oranları da bir hayli yüksektir. Kliniğimiz ile iletişime geçerek siz de ağrı ve fonksiyon kayıplarınızdan herhangi bir cerrahi işlem olmadan kurtulabilirsiniz.

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir