Manuel Terapi Fiyatları Uygun Mudur?

Fizyoterapistlerin hareketlerinin tekrarlanması ile kas performansının artırılmasına ve ağrının azaltılmasına yardımcı olan bu uygulamalı tedavi tekniği kullanılmaktadır. Manuel terapi fiyatları ise en çok araştırılan konulardan bir tanesi olmaktadır. Fiyatlar noktasında hastalar genel olarak  bu tedavinin maliyetli olduğunu düşünmekte, ağrı, fonksiyon kaybı yaşamaya devam etmektedir. Cerrahi bir işlem gerekir endişesi ile muayene olmaktan kaçan hastalara özellikle çok etkili bir yöntem olarak bu tedavi yöntemi önerilmektedir.

Manipülasyon, germe, pasif hareket masaj, eklem mobilizasyonu gibi teknikler kullanılarak yapılan bu tedavi, tedavi planınızın oluşturulması noktasında önem arz etmektedir. Çeşitli testlerden yararlanarak da desteklenen bu tedavide tanı koymak da oldukça önemli olmaktadır. Fonksiyonel sonuçların iyileşmesinde rol oynayan bu yöntem ile sağlığınıza geri dönmeniz mümkündür. Çeşitli rahatsızlıkların tedavi edilmesinde kullanılan bu tedavi yöntemi özellikle aşağıdaki rahatsızlıklarda çokça karşımıza çıkmaktadır;

  • Sırt ağrısı
  • Ameliyat sonrası gerginlik
  • Siyatik
  • Omuz ağrısı
  • Boyun ağrısı
  • Baş ağrısı

Manuel terapi fiyatları bu hastalığın derecesine göre de değişiklik göstermektedir. Yüksek ağrı seviyelerinin olduğu durumlarda bu ağrıların giderilmesinde kullanılan tedavi aynı zamanda hareket ağrılarının iyileştirilmesinde de kullanılmaktadır. Kas performansının ve aktivasyonunun iyileştirilmesine yardımcı olan bu tedavi yöntemi ile uygun teknik kullanılarak rahatlamanız sağlanacaktır. Masaj, mobilizasyon gibi farklı teknikler uygulayarak yapılan bu tedavide hastalar rahatlık hissedecektir. Tekrarlama ile birlikte ağrı hissedildiğinde bu durumun mutlaka fizyoterapistlere bildirilmesi gerekir. 

Ameliyat büyük bir para ve zaman yatırımıdır. Fakat arzu edilen yaşama daha uygun maliyetler ile dönmeniz de mümkündür. Manuel terapi fiyatları noktasında pek çok klinik uygun fiyatlar sunabilmektedir. Hizmeti alma noktasında önemli olan  klinik personelinin  deneyimli fizyoterapistlerden oluşması ve hijyen ve temizlik koşullarına uygun kaliteli bir servisin verilmesi yer alır. 

Rahatsızlıklarda erken tanı ve tedavi çok önemlidir. Manuel terapi fiyatları noktasında cerrahi bir işleme gerek duymadan sadece elle uygulanan bu tedavi yöntemi ile ilgili detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için size en yakın manuel terapi merkezinden randevu alabilirsiniz. 

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir