Manuel Terapi Fiyatları Üzerinde Belirleyici Olan Faktörler

Son yıllarda popüler hale gelen manuel terapi pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle cerrahi bir işlem gerektirmemesi, elle uygulanan bir teknik olması sebebi ile hastalar tarafından çok ciddi bir talep olduğunu söylemek mümkündür. Manuel terapi fiyat ise pek çok hasta tarafından merak edilmektedir. Fiyat noktasında belirleyici olan pek çok etken bulunmaktadır. Bu etkenleri ise aşağıdaki gibi sayabiliriz;

  • Seans sayısı
  • Seans sırasında sağlanan hizmet
  • Hastalığın ciddiyeti ve boyutu
  • Manuel tedaviye kombine farklı bir tedavi yönteminin uygulanıp uygulanmayacağı
  • Hekim ve klinik seçimi

Yukarıdaki etkenler manuel terapi fiyatları üzerinde belirleyici olmaktadır. Ülkemizde manuel tedavi yöntemini uygulayan doktor sayısı azdır. Bu noktada en önemli kontrendikasyonun yetersiz uzmanlık olduğunu da belirtmek gerekir. Manuel terapi fiyat noktasında araştırma yaptığınızda karşınıza pek çok fiyat bilgisi çıkacaktır. Seans başına ücretlerin bu denli farklı olmasının fiyatları hekimlerden kaynaklanmaktadır. Ancak çoğu zaman verilen hizmetin kalitesi ile fiyatlar doğru orantılı olmadığından yanlış uygulamalar size pahalıya patlayabilir.

Tedavinin amacı vücuttaki dengesizliklerin tespiti ve bu doğrultuda doğru teknikler kullanılarak tedavi edilmesidir. Tedavinin etkili olabilmesi için periyodik aralıklar ile tekrarlanması gerekmektedir. Öncelikli olarak ilk muayenede fizyoterapistler sorunun kaynağını ve ne boyutta olduğunu araştırır. Şikayetin süresi ve sebepleri tedavi noktasında önemlidir. Sorunun çok ciddi olmaması halinde ilk seansta dahi ciddi bir etki görmek mümkün olmaktadır. Ancak şikayet uzun süreli ise farklı bölgelere de yayılmış olabileceğinden farklı sayılarda seans gerekebilir.

Bu tedavi seans bazlı uygulanacağı için standart bir manuel terapi fiyat bilgisi vermek doğru olmayacaktır. Her hastanın şikayeti, hastalığın boyutu ve seyri farklıdır. Bu sebeple her hastaya özel bir tedavi planı oluşturulmaktadır. Seans bazlı olarak fiyat belirlenmekle birlikte tamamlayıcı uygulamaların yapılması da fiyatlandırma noktasında farklılık yaratacaktır. 

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir