Manuel Terapi Fiyatları

Çeşitli rahatsızlıklardan kaynaklanan ve fizik tedavi rehabilitasyon uygulamaları gerektiren bugün manuel terapi yöntemi ile giderilebiliyor. Tabii akla gelen ilk soruların başında manuel terapi fiyatları ne kadardır tarzında sorular oluyor. Konuyla ilgili küçük bir bilgilendirme sonrasında bu konuya tekrar değineceğimizi belirterek önce bu yöntem nedir, neye yarar tarzında soruların yanıtlarını aktarmış olalım. Yöntem ile ilgili olarak bilinmesi gereken en önemli kavram bu uygulama esnasında herhangi bir cihaz ilaç veya makine kullanılmadığıdır. Bu nedenle uygulamanın tamamen doğal bir atmosferde gerçekleştiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Terapi Ücretleri Makul Seviyelerde Tutuluyor

Sorunlu bölgede özellikle kaslara yönelik uygulanan ve bilinçli bir masajla hastanın tedavi sürecine katkı sağlayan manuel terapi ücretleri makul seviyelerde tutuluyor. Bunun için tek yapmanız gereken kliniğimize ait iletişim seçenekleri üzerinden uzmanlarımıza ulaşmak olacaktır. Dolayısıyla manuel terapi fiyatları açısından bir endişe taşımanıza hiç gerek yok efendim. Dilerseniz şimdi kas dokusunda baskı yani manipüle esasına dayanan uygulamanın daha çok hangi rahatsızlıklarda devreye giriyor maddeler halinde incelemeye çalışalım.

 1. Eklem disfonksiyonu
 2. Kas spazmı
 3. Eklem rahatsızlıkları
 4. Kas gerginliği
 5. Postür bozukluğu
 6. Sakroiliak eklem disfonksiyonu
 7. Akut sırt ağrıları
 8. Skolyoz
 9. Ankilozan Spondilit
 10. Kifoz
 11. Kronikleşmiş bel ağrıları
 12. Yumuşak doku zedelenmeleri

Gibi daha pek çok sorunla manuel terapi yöntemi ile tedavi sürecine katkı sağlanmaktadır.

Manuel Terapi Bütüncül Bir Yaklaşım İçerisinde Düşünebilir

Elbette takdir edersiniz ki tüm terapi yöntemlerinde bütüncül bir yaklaşım yani holistik bir bakış açısı her zaman mümkündür. Bu nedenle manuel terapi yöntemini tek başına bir tedavi yöntemi olarak kabul etmek doğru bir yaklaşım olmayabilir. Bu yöntemi tıbbi tedaviyi destekleyici nitelikte bir yaklaşım olarak kabul etmek çok daha doğru bir düşüncedir diyebiliriz. Çünkü temelde fizyoterapi uygulamalarının kökenindeki hasarlı veya sorunlu bölgenin hareket kabiliyetinin artırılması yatıyor ve manuel terapi bu çerçevede bir metot olarak literatürdeki yerini alıyor. Lütfen yukarıda saymış olduğumuz sorunlar arasında sizlerinde yaşadığı bir sorun bulunuyorsa manuel terapi fiyatları tarzında herhangi bir tereddüt yaşamadan gün içerisinde randevu oluşturmayı unutmayınız. Şimdiden geçmiş olsun diyoruz

Mehmet ŞEN

Benim hayatımın merkezine aldığım özelliğim iyi bir izleyici olmam. İşim her ne kadar insan anatomisi üzerine ilerliyor olsa da duyguların anatomiye verdiği etkiyi gözardı etmek büyük hata olurdu. İnsan anatomisi psikoloji ile birlikte aynı çarklının zinciri olarak ilerler. Bu sebeple hastalarımla tedaviye başlamadan önce onları izlerim. Duygular ve reaksiyonlar hastalığın ilerleyiş biçimlerini en çıplak hali ile ele veren temel reflekslerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir