Manuel Terapi Hakkında

Fizyoterapistler olarak uyguladığımız manuel terapi ile sizlere maksimum hareket, işlevsel yetenek gelişimi ve ağrısız yaşam için hizmetler sunmaktayız. Yaşlanma, yaralanma, bozukluklar, hastalık, çevresel faktörler gibi çeşitli sebeplerden dolayı hareketleriniz tehdit edildiğinde sizlere yardımcı olmak amacı ile bu hizmeti sunuyoruz. Müdahale, önleme gibi amaçları içeren tedavi yöntemi ile yaşam kalitenizi en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Bazen bu bahsettiğimiz sebeplerden dolayı doğal olarak hareket edemediğinizi fark edersiniz. Vücudunuzda acı duyabilirsiniz ve ayrıca uzuvlarınızın eskisi kadar dayanıklı olmadığını ve iyi hareket etmediğini gözlemleyebilirsiniz. Bu tedavi yöntemi ile şikayetleriniz önlenebilir ve kısa zaman içerisinde ortadan kaldırılabilir. Optimum iyilik haline geçerken aynı zamanda ilaç, makine vb. herhangi bir destekleyici olmadan kısa zaman içerisinde sadece elle tedavi olmuş olursuz.

Fizyoterapistler olarak aşağıdaki durumların gözlenmesi durumunda hastalarımıza manuel terapi tavsiye ediyoruz;

  • Kollarda, omuzlarda, bacaklarda ve omurgada yaralanma varsa ve bu bölgelerde ağrı duyuluyorsa
  • Kronik rahatsızlıklardan dolayı hareketleriniz kısıtlanıyorsa ve yine aynı şekilde iyi hareket etmekte zorlanıyorsanız
  • Şayet bir kaza ya da cerrahi işlem geçirmiş ve bu olaylar sonrasında rehabilitasyona ihtiyaç duyuyorsanız durumunuzun iyileşmesi amacı ile elle tedavi yöntemi uyguluyoruz. Manuel terapi ile birlikte aynı zamanda diğer fizik tedavi yöntemlerinden de destek alabiliyoruz.

Bu tedavi yöntemi kısa zaman içerisinde iyileşmenize ve hareket kabiliyetinizin artmasına yardımcı olur. Bu tarzda şikayetleriniz varsa kliniğimize gelerek muayene olabilirsiniz. Ayrıca omurga, kol, bacak vb. eklemlerde spesifik şikayetler görüldüğünde rahatsızlık için bir an evvel tanı konulması ve daha fazla ilerlememesi için hemen kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Özellikle kol, bacak, omurga ve eklemlerde meydana gelen durumlar ile ilgili hastalarımızın hareketlerini gözlemliyor ve yine problemi elle saptıyoruz. Hareketleri iyileştirmek için de tamamen acısız ve ağrısız tedavi yöntemleri sunuyoruz. Eklem hareketlenmeleri ve manipülasyonları için uyguladığımız manuel terapi tıbbi bir işlemdir. Özellikle ilk seanstan itibaren hızlı ve etkili sonuçlar alındığında sizler de bu duruma şaşıracaksınız. Tedavi ancak uzman kişiler tarafından doğru teknikler ve doğru noktalar kullanılarak yapıldığında başarılı sonuçlar vermektedir. Güvenilir olmayan kişiler tarafından yapılan manuel terapi sizlere pahalıya mal olabilir.

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir