Manuel Terapi Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir

Bel ve boyun ağrıları denildiğinde akla ilk olarak fizik tedaviye destek şeklindeki manuel terapi hizmetleri geliyor. Çünkü özellikle fıtık gibi sorunlarda bu terapi türü olumlu anlamda büyük katkı sağlıyor. Rahatsızlığınızın herhangi bir hekim tarafından teşhis edilmeden de kliniğimizden randevu alabilirsiniz. Kliniğimiz bünyesinde bulunan hekimler ve fizyoterapistlerimiz şikayetler hakkında nokta atışı yaparak; sizi hızlı ve kalıcı iyileşme sürecine sokacaktır. Sonrasında kliniğimize aramanız ve hizmetlerimizden yararlanmak istediğinizi bildirmeniz yeterli oluyor efendim. Günün her saatinde ulaşabileceğiniz telefonlarımız sizlerden gelecek çağrıları yanıtlamak üzere açık bulunduruluyor. Peki, neler yapıyoruz ve hangi hizmetleri sizlere takdim ediyoruz Dilerseniz sizleri daha fazla bekletmeyelim ve konumuzun önemli başlıklarını detaylı olarak aktarmaya geçelim.

Manuel Terapi Nedir?

Elbette alacağınız hizmetin tam olarak ne olduğunu bilmeniz gerekiyor. Dolayısıyla öncelikle manuel terapi nedir sorusunu kısaca yanıtlamaya çalışalım. Bu terapi metodunda hiçbir surette ilaç veya tıbbi bir müdahale söz konusu değildir ve tamamen uzman terapistin ellerinin doğru noktalarda basınç uyguladığı bir yöntemdir. Bu nedenle tedaviyi tamamen doğal bir yöntem olarak kabul edebilirsiniz. Üstelik uluslararası literatürde kabul görmüş bir uygulama olarak bugün için Amerika ve Avrupa ülkelerinde oldukça yaygın şekilde kabul görüyor. İsterseniz şimdi maddeler halinde bir sıralama ile manuel terapi yönteminin etkili olduğu rahatsızlıkların neler olduğuna bakalım

  • Skolyoz tedavisinde
  • Ankilozan Spondilit
  • Fibromiyalji
  • Halk arasında kamburluk olarak nitelendirilen kifoz
  • Tüm sportif yaralanmalar
  • Bel, boyun ağrıları ve aynı bölgelerde gerçekleşen fıtık tedavilerine ek olarak
  • Baş ve boyun ağrıları
  • Cerrahi girişimler sonrasında yaşanan fonksiyon kayıplarının düzeltilmesi

Gibi daha çok sayıda farklı sorunun giderilmesinde manuel terapi yöntemi son derece başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Manuel Terapi Yöntemi Tedaviye Büyük Katkı Sağlıyor

Hepimizin bildiği üzere özellikle ciddi yaralanmalar neticesinde kas ve iskelet sisteminde büyük hasarlar oluşabiliyor. İşte bu hasarların tedavilerinde manuel terapi yöntemi uygulanarak oldukça başarılı sonuçların alındığı istatistikî verilerden anlaşılmaktadır. Dolayısıyla ister kronik bir sorun olsun ister sonradan gelişen bir durum, sizler de pekala bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Ayrıca manuel terapi uygulamalarımızın oldukça makul fiyatlarda gerçekleştiğini ve hizmetlerimizden kredi kartı ödeme avantajları eşliğinde faydalanabileceğinizi lütfen unutmayınız. Esenlikler diliyoruz. Manuel terapi fiyatları hakkında bilgi almak için ilgili blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Mehmet ŞEN

Benim hayatımın merkezine aldığım özelliğim iyi bir izleyici olmam. İşim her ne kadar insan anatomisi üzerine ilerliyor olsa da duyguların anatomiye verdiği etkiyi gözardı etmek büyük hata olurdu. İnsan anatomisi psikoloji ile birlikte aynı çarklının zinciri olarak ilerler. Bu sebeple hastalarımla tedaviye başlamadan önce onları izlerim. Duygular ve reaksiyonlar hastalığın ilerleyiş biçimlerini en çıplak hali ile ele veren temel reflekslerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir