Manuel Terapi Kursuna Kimler Katılabilir?

Manuel terapi elle yapılan bir tedavi yöntemidir. Herhangi bir ilaç veya cihaz kullanımını gerektirmemektedir. Özellikle cerrahi işlem gerekmeden ağrıların dindirilmesi, şişliklerin azalması ve meydana gelen hareket kayıpları ile hareket kısıtlılıklarının giderilmesi amacı ile yapılan bu tedavi manuel terapi kursu sonrası uygulanmaktadır. Bu noktada akıllara kimlerin kurslara katılabileceği gelebilir. Elbette ki herkes uygulayıcı olamıyor. Manuel terapi eğitimleri fizyoterapist ve doktorlara veriliyor. Birçok yöntemi içeren bu tedavi alınan eğitimler sonrası farklı teknikler de kullanılarak yapılmaktadır. Uygulamalar karışık olmasının yanı sıra bilgi birikimi ve aynı zamanda tecrübe de gerektirmektedir.

Bugün manuel terapi yaptığını iddia eden pek çok kişi bulunmaktadır. Bu kişilerin ne denli güven arz ettiklerini anlamak ve sizlere ne kadar başarılı sonuçlar sunacaklarını tahmin etmek için aldıkları eğitimlere bakılmalıdır. Uygulayıcı doktor ya da fizyoterapist mi? Aynı zamanda manuel terapi kursu katılımcısı olarak sertifika almış mı? Bu soruların cevabı hayırsa bu kişilerden de uzak durmak gerekiyor. Bugün kırık ve çıkık noktasında kendini dahi addeden kişilerin ne anatomi, ne tıp, ne fizik ne de kimya bilgileri bulunmuyor. Doktorlar ve fizyoterapistler ise işin ciddiyetinin farkındadır. Ağrısız ve acısız bir şekilde sizleri tedavi ederler. Acı hissettiğiniz an hastadan kendilerini bilgilendirmelerini isterler. Her hastalığın derecesi farklıdır. Bu sebeple kullanılacak teknikler ve uygulanacak bası da farklıdır. Tüm bu teknikler manuel terapi kursu yardımı ile aktarılmaktadır.

Bir tedavi yöntemi olarak kullanılan manuel terapi uygulayıcısı olan fizyoterapist ve doktorlar bu noktada çok dikkatli davranmaktadır. Bilgisi olmayan kişiler tarafından yapılan uygulamalar sonucu felç dahi meydana gelebilmektedir. Bu sebeple bilgisi olmayan kişilere itibar etmemek gerekiyor. Kliniğimizde alanında uzman, sertifikalı ve tecrübeli bir ekip bulunuyor. Gerekli manuel terapi kursu sonrası sertifikalar tam olup, verilen hizmetin kalitesi de üst düzeydedir. Kas ve eklem rahatsızlıklarınız varsa sizler de bu tedavi yöntemi ile cerrahi işlem olmadan ağrısız ve acısız bir şekilde tedavi olabilirsiniz. İletişim bilgileri üzerinden hemen kliniğimiz ile iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir