Manuel Terapi Maliyetli Bir Tedavi Yöntemi Midir?

Hastalık, yaralanma, cerrahi prosedür sonrasında acı mı çekiyorsunuz? Manuel terapi ile tüm bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Şayet bu konuda endişeleriniz varsa sizleri biraz rahatlatalım. Manuel terapi ücretleri pek çok kişi tarafından merak edilen bir sorudur.

Fizyoterapistler tarafından ağrınızı hafifletmek ve aynı zamanda vücutta bulunan işlev kayıplarını ortadan kaldırmak amacı ile yapılan bu tedavi yöntemi oldukça güvenlidir. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan bu tedavi yönteminden başarılı sonuçlar alabilmek için alanında uzman kişiler tarafından uygulanması gerekmektedir.

Manuel terapi ücretleri kliniğe ve fizyoterapistlere göre değişmektedir. Ayrıca bu tedavi yönteminin ilaçla yapılmaması güvenli olduğunun bir göstergesidir. Bağlar, tendonlar ve eklemlerde ağrıların hafiflemesi ve iyileşmenin sağlanması amacı ile yapılan bu tedavi yöntemi çeşitli teknikler içermektedir. 

Vücut kendini iyileştirme mekanizmasına sahip olduğundan dolayı bu tedavi yöntemleri ile skar doku azalır ve şişlikler de iner. Fizyoterapistler tarafından sert eklemlerin ve yumuşak dokuların harekete geçmesine yardımcı olan bu tedavi şekli eklemlerin harekete geçmesine yardımcı olmaktadır. Hareket bozukluğu problemlerinde de cerrahi bir işlem gerekmeden kolayca tedavi olabilirsiniz. Özellikle cerrahi işlem sonrası gerekli olan fizik tedavi de yine bu tedavi yöntemi ile birlikte kombine edilebilmektedir.

Total eklem replasmanı geçirme sonucu ortaya çıkan bu durum kaza, yaralanma gibi durumlarda da manuel terapi sıklıkla kullanılmaktadır. Tedavi planı ağrıyı azaltmaya yardımcı olmaktadır. Ancak her hastanın rahatsızlığı ve rahatsızlığın seyri farklılık gösterdiği unutulmamalıdır. 

Manuel terapi ücretleri de uygulanacak olan seans sayısına göre değişmektedir. Zamanla iltihaplar azalır, ağrı ve şişlik gibi sorunlar ortadan kalkacaktır. Hareket aralığı da arttığından dolayı hasta daha ilk seans sonrasında bile ciddi bir hareket kazanır ve gözle görülür sonuçlar elde edilir. 

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir