Manüel Terapi Merkezi Ankara

Mobilizasyon ya da manipülasyon gibi teknikleri kapsayan bu tedavi yönteminin tam adı manüel terapidir. Bu kavramlar tedavi içinde uygulanan teknikler olup manüel terapi Ankara merkezimizde hastalarımız için profesyonel bir şekilde uygulanmaktadır. El ile tedavi anlamına gelen bu kelimeyi zaten bugüne dek pek çok hastamız duymuştur. Tedavi, son yıllarda popüler olmakla birlikte tedaviyi uyguladığımız hastalarımız başarılı sonuçlar aldığı için yakınlarına da bu tedavi yöntemini tavsiye etmektedir. Cihaz ve ilaç kullanmadan ameliyatsız bir biçimde pek çok rahatsızlığa başarılı, etkili ve kalıcı çözüm yolları sunan bu tedavi yöntemi yüzyılı aşkın süredir uygulanmakta, Amerika ve Avrupa’da da ciddi manada bilinmektedir. Doktor ve fizyoterapistler tarafından yapılan bu uygulama manüel terapi Ankara merkezimizde profesyonel ekibimiz ile birlikte uygulanmaktadır.

Duruş bozuklukları, çeşitli spor yaralanmaları, kireçlenme, bel ve boyun fıtığı, kas ve eklem ağrıları gibi pek çok sorunun tedavisi için karşımıza çıkan bu tedavi yönteminin sağladığı bir çok avantaj bulunmaktadır. Öncelike manüel terapi Ankara merkezimize geldiğinizde tanı koyma işlemi yapıldıktan sonra  çeşitli teknikler uygulanmak sureti ile tedaviye geçilir. Hastaya doğru pozisyon verilir ve doğru teknikler uygulanır. Tedavi için merkezimizi tercih etme sebeplerinizden en büyüğü güvenilirlik olmalıdır. Bilinçli ve bilgili olmayan kişiler tarafından yapılan uygulamaların ciddi olumsuz sonuçları olabilmektedir. Yanlış teknikler ve bilinçsiz uygulamalar felç gibi oldukça ciddi problemlere kadar gidebilir.

Ülkemizde sıkça uygulanan bu tedavi yöntemi ile manüel terapi Ankara merkezimizde ülkemizin her köşesinden gelen pek çok hastaya şifa sunuyoruz. Tamamen tıbbi teknikler kullanılarak yapılan bu uygulama ile donuk omuz, kas yırtıkları, golfçü dirseği, tenisçi dirseği, ön veya arka çapraz bağ yırtıkları, topuk dikeni, ayak başparmağı deformasyonu, kalça problemleri gibi pek çok olumsuz durum da tedavi edilmektedir. Tedavide herhangi bir yaş sınırlaması olmamakla birlikte kronik rahatsızlıkları olan hastalar için de gayet uygundur. Tedavide ilaç kullanılmıyor oluşu da herhangi bir yan etkiyi beraberinde getirmemektedir. Tedavi ve fiyatlar hakkında detaylı bilgiyi kliniğimizden alabilirsiniz.

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir