Manuel Terapi Seans Fiyatları

Fizik tedavi yöntemlerinden olan manuel terapi fiyat üzerinde etkili olan pek çok faktör bulunmaktadır. Oluşan yaralanma, özel ekipmanların kullanımı, tedavi türü ve kliniğe bağlı olarak fiyatlar değişebilmektedir. Ayrıca manuel terapinin farklı rahatsızlıklar için kullanılıyor olması, her hastanın durumunun farklı olması uygulama ve seans sayısında etkili olmaktadır. Yapılan muayene sonrasında hastanın durumuna göre kaç seans uygulama yapılacağı belirlenir. Fiyatlar da böylece seans sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

Sınırlı hareketlilik, kronik ağrı, yakın bir zamanda yaralanma gibi yöntemler için birebir etkili olan bu tedavi yöntemi aynı zamanda bilim tabanlı egzersizler ile ağrılarınızın yönetilmesine de yardımcı olmaktadır. Ameliyat gerektirmeyen 1. ve 2. dereceden rahatsızlıkların görülmesi durumunda tıp doktorları da yine sizleri fizik tedavi yaptırmanız için fizyoterapistlere yönlendirecektir. Hareketliliğin artırılması, bazen ameliyattan kurtulmak bazen de denge iyileştirmek için kullanılan bu yöntemde manuel terapi fiyat noktasında size en yakın manuel terapi merkezinden fiyat alabilirsiniz. 

Manuel terapide ilk seans her zaman ön muayene olarak değerlendirilmektedir. Gücünüzü güvenli bir şekilde kullanıp kullanmadığınız, hareket etme kabiliyetiniz ve mevcut sağlık durumunuz fizyoterapist tarafından detaylı olarak değerlendirilir. Çeşitli egzersiz ve ekipmanların yanı sıra tamamen elle yapılan ve başarılı sonuçlar veren bu tedavi yöntemi ile adeta hayatınız değişebilmektedir. Seansları 30 dakika ila 120 dakika arasında değişen manuel terapi uygulamalarında özel ihtiyaçlarınızın yanı sıra tedavi sonrasında fizyoterapist tarafından sizlere egzersiz, yürüyüş gibi çeşitli öneriler de yapılmaktadır.

Yaralanma ve ameliyat gibi durumların olması halinde tekrar yaralanmanın önlenmesi ve iyileşme süreci olması açısından 8 hafta bekleme süresi bulunmaktadır. Konsültasyon ve tedavi sürecinde manuel terapi fiyat ayrıca merkezlere göre değişkenlik göstermektedir. Pek çok klinikte fiyatlar makul düzeyde olup, öncelikle fizyoterapistler tarafından rahatsızlık öykünüz dinlenmektedir. Sonrasında ise şe elde edilen bulgular ile birlikte bölgeye elle masaj yapılarak kan dolaşımının hareketlenmesi sağlanır. 

Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir