Medikal Masaj Terapisi Nedir?

Geleneksel masajdan farklı olarak, medikal masaj, doktorun tedavi planının bir parçası olarak belirli bir tıbbi tanıya odaklanır ve karpal tünel sendromu, migren gibi problemler dahil olmak üzere çeşitli hastalıkların tedavisine yardımcı olmak için önerilebilen bir masaj türüdür. Kendi başına belirli bir masaj tarzı olmamakla birlikte, uzmanın hastanın durumuna özgü tıbbi hedefe ulaşmak için halihazırda uygulamada olan çeşitli masaj tekniklerinin kombinasyonunu uyguladığı bir masaj türüdür.  Hastalar, kronik problemler için sayısız yöntemleri bulunan fizik tedavinin bir parçası olarak medikal masaj yaptırabilirler. Otururken sırt veya boyun ağrısı çeken bir çalışandan, spor yaparken kas problem yaşayan bir sporcuya kadar geniş bir kitleye hitap eden uygulama lokalize problemleri tedavi etmek için genel masaj yöntemlerini kullanır.

Neden Medikal Masaj Terapisi Etkin Bir Yöntem?

Medikal  masajın, sorunun temel nedeni ile etkili bir şekilde ilgilenerek gelecekteki kronik ağrı durumlarını azaltmada oldukça etkili olduğu gösterilmiştir. Mevcut çalışmalar, kronik koşullarda ağrının büyük çoğunluğunun,% 80’in üzerinde, yumuşak doku yaralanmalarından geldiğini ve % 74’ün üzerinde, tetik noktalarıyla doğrudan ilişkili olduğunu göstermiştir. Ağrının temel nedenini ortadan kaldırmanın ve bireyin daha az acı verici bir yaşam sürdürmesine yardımcı olmanın yanı sıra, medikal masaj terapisi oldukça uygun maliyetlidir. Ağrıyı azaltan ilaçların yan etkileri ile uğraşmak zorunda kalmadan daha az zaman harcanır. Faydalarını saymakla bitmeyecek  medikal masaj terapisini Manuel Terapi Ankara’nın en son teknolojiye sahip tesislerinde uzmanların uyguladıklarını biliyor muydunuz? Terapi merkezimizden randevu alarak tedavinize hemen başlayabilirsiniz.

Medikal Masaj Terapisinin Faydaları

Medikal masaj terapisinin yararı, tedavi edilen duruma bağlıdır. Bununla birlikte, tedavinin faydaları şunları içerebilir:

  • Yumuşak dokularda kan akışının ve oksijenlenmenin arttırılması, gergin kasların gevşetilmesi.
  • Sinir sıkışması ve kompresyonun giderilmesi
  • Miyofasyal tetik noktalarını devre dışı bırakma
  • Ağrı ve iltihabı azaltmak
  • Dolaşımın iyileştirilmesi ve stresin hafifletilmesi
  • Sindirime yardımcı olma
  • Esnekliği ve hareket aralığını geliştirme
  • Sinir sistemini yatıştırma
  • Koordinasyon ve duruşun iyileştirilmesi
  • Gelecekteki kronik ağrı durumlarının önlenmesine yardımcı olmak
Kaan AKIN

Hastalarımla ayrı bir iletişimimiz var, aile gibiyiz. Tedavi yöntemlerimi uygulamadan önce hastalarımı dinler, onları analiz ederek ihtiyaçlarını tespit eder ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir tedavi programı hazırlarım. Tedavi sırasında uyguladığım metodlar tamamen bilime dayalı, başarısı kanıtlanmış metodlardır. Onların bana söylediği her cümleyi dikkatle dinleyip, spesifik ve aspesifik olarak ayrıştırır sonra da spesifik olan belirtiler ve bulgular ışığında bir tedavi planı hazırlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir